«پایگاه خبری فیلم کوتاه» یازده ساله شد

امروز دهم مهر ماه سال ۱۳۹۴ نخستین پایگاه خبری سینمای مستند و فیلم کوتاه ایران و آسیا یازده ساله شد.
مسلما یازده سال فعالیت مستقل تخصصی رسانه‌ای، در حوزه سینمای مستند و فیلم کوتاه آسان نیست. روزهای سختی را پشت سر گذاشتیم. حالا که عمر این رسانه به یازده سال رسیده، بر این باوریم نه هیچ منطق و عقلی، که تنها عشق به سینمایی که دوست‌اش داریم، دلیل ماندن‌مان شد.
خوشحالیم که تولد این رسانه باعث شد اخبار سینمای مستند و فیلم کوتاه توسط رسانه‌های رسمی و مکتوب نیز جدی گرفته شود. خوشحالیم که آغاز کننده راهی بودیم که در ادامه آن مسیر، اکنون ده ها سایت در زمینه سینمای مستند و فیلم کوتاه فعالیت می‌کنند و تعداد بیشتری نیز در راه‌اند و این عرصه را جدی می‌گیرند.
تشکر می‌کنیم از پدر و مادر عزیزمان که در تمام یازده سال گذشته بزرگترین حامی «پایگاه خبری فیلم کوتاه» و جریان اطلاع رسانی سینمای مستند و فیلم کوتاه این کشور بودند؛ زوج سالمند نازنینی که نه داعیه کار فرهنگی دارند، نه از آنان بابت حمایت مالی‌شان تقدیر و تشکر می‌شود، نه چشم‌داشت به بزرگداشتی دارند.
اگر در یازده سال گذشته توانسته‌ایم اخبار درخشش شما فعالان عرصه سینمای مستقل، فیلم کوتاه و مستند را پوشش دهیم، به اعتبار حمایت این زوج بوده است. پس خوشحالیم که فرزندان والدینی هستیم که با تمام کمبودها و مشکلات غیرت کردند و یک تنه وظایفی که به عهده مدیریت فرهنگی با بودجه‌های میلیاردی این کشور است، بی هیچ چشم داشتی به دوش می‌کشند.
تشکر ویژه‌ای هم داریم از مدیران سینمایی که در چند سال اخیر مردانه به اجماع رسیدند برای زمین زدن رسانه مستقلی که توسط دو زن اداره می‌شود.
دوستان، خدا قوت! این تلاش «مردانه» شما برای حذف کردن نخستین رسانه سینمای مستند و فیلم کوتاه کشورتان ستودنی است و حتما در حافظه تاریخی مخاطبان ما خواهد ماند. تلاش دسته جمعی شما آقایان مسلما به ما دو خواهر اعتماد به نفس بیشتری می‌دهد.
و تشکر اصلی از شما عزیزانی که در این یازده سال همراهی مان کردید؛ دوستتان داریم و به سنت هر سال، بار دیگر شما را به خانه خودتان دعوت می‎کنیم. درهای این خانه به روی تمام فیلمسازان این عرصه باز است. همان‌طور که همیشه باز بوده؛ از انتشار اخبار موفقیت‎های تمام فیلمسازان ایرانی استقبال می‎کنیم و بی‎صبرانه منتظر مقاله‌ها، ترجمه‌ها، نقدها و یادداشت‌های شما عزیزان هستیم. ما را در اداره کردن خانه خودتان یاری دهید.

با احترام و اعتقاد
خواهران ریاحی
دهم مهرماه ۱۳۹۴

دیدگاه‌ها

 • حمید سرکرده
  ۱۱:۰۷ ۱۰ مهر ۱۳۹۴

  موفق و پایدار باشید... گروه سینما فیروزه

 • ستار چمنی گل - ویدا صالحی
  ۱۳:۱۷ ۱۰ مهر ۱۳۹۴

  مانا و پایدار باشید. ستاک فیلم

 • حسن خمسه
  ۱۳:۳۷ ۱۰ مهر ۱۳۹۴

  سلام یازده عدد عجیبیست ! تداعی 2 آدم است که دوشادوش کنار هم ایستاده اند، استوار! گواه آن دو خواهر است که علارغم سختی های سترگ، با جان و دل و بی هیچ خط و جناح و وابستگی و دستور العملی ، سالهاست که شرافتمندانه حامی فیلم کوتاه و فیلمسازان جوان هستند و خواهری کردند برای فیلم کوتاه ایران. باشد که تومنی نگارهای موج سوار، بیاموزند از این دو خواهر راز ماندگاری را... پاینده باشید خواهران ارجمند ریاحی، که در روزگار ما ماندن و مانایی کار هر کسی نیست...

 • محسن باقری دستگردی
  ۲۱:۴۴ ۱۰ مهر ۱۳۹۴

  درود بر شما، امیدوارم همیشه موق باشید.

 • امید نجوان
  ۲۱:۵۰ ۱۳ مهر ۱۳۹۴

  یازدهمین زادروز پایگاه خبری فیلم کوتاه بر شما گرامی. به امید صد و یازده شدن این عدد

 • مهدی بوستانی
  ۱۰:۲۰ ۱۴ مهر ۱۳۹۴

  برقرار باشید و پرتوان در مسیر راه های جدید. "بودن" مهم است ولی " نو شدن" مهم تر.

 • بیژن
  ۱۶:۱۱ ۵ آبان ۱۳۹۴

  یازده سال کار ارزشمند. در این مدت شما و سایت شما باعث ورود افراد زیادی به سینمای کوتاه شد. موفق و پیروز باشید. مشتاق دیدار دوباره.

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.