اختتامیه جشنواره فیلم اولی‏ها با حضور وزیر ارشاد برگزار می‎شود

فردا یکشنبه 26 شهریور ماه برگزیدگان  فیلم اولی ها معرفی می شوند
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» به نقل از ستاد خبری نخستین جشنواره فیلم اولی ها فردا یکشنبه 26 شهریور ماه ازساعت 18 الی 20 مراسم اختتامیه و معرفی برگزیدگان جشنواره فیلم اولی با حضور مقام عالی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی  و ریاست سازمان امورسینمایی کشور برگزار می شود.
در ادامه آمده است در این مراسم ضمن معرفی فیلم اولی ها، فارغ التحصیلان این دوره آموزشی انجمن نیز پایان نامه خود را دریافت می نمایند.
قابل ذکر است این مراسم از ساعت 18 در سالن سینمای اردوگاه شهید باهنر واقع در خیابان فیضیه (جمشیدیه) تهران برگزای می شود و ضمن حضور مقام عالی وزارت و رئیس سازمان سینمایی، مجموعه معاونین و مدیران سازمان سینمایی و همچنین اصحاب رسانه و مطبوعات در کنار فیلم اولی ها حضور خواهند یافت.
 
جشنواره فیلم اولی ها در اردوگاه شهید باهنر در حال برگزاری است
روز گذشته جمعه 2 شهریور ماه نخستین جشنواره فیلم اولی ها از ساعت 9 صبح با دیدار دوستانه فیلم اولی ها با رئیس هیات مدیره و مدیرعامل انجمن سینمای جوانان ایران و دبیر جشنواره کار خود را آغاز کرد.
در این دیدار دوستانه که یک ساعت به طول انجامد میرزاخانی به تشریح فعالیت های انجمن و مباحث آموزشی آن پرداخت و با تاکید بر اینکه این جمع از این پس به طور مداوم با هم در ارتباط خواهد بود از آنان خواست تا با تحقیق و پژوهش در زمینه های فرهنگی و هنری مناطق و استانهای خود و با نشان دادن ظرفیت ها و قابلیت های موجود در هر منطقه،  ایران را بیش از پیش به جهانیان معرفی نمایند.
میرزاخانی با تشریح نحوه حمایت از آثار بعدی فیلمسازان و  برگزاری دوره های تکمیلی با گرایش های تخصصی برای آنان یاد آورد شد باید از این پس شاهد تولیدات فیلم های اولی فاخر در دفاتر انجمن توسط این هنرمندان جوان باشیم.
در ادامه این نشست میرزاخانی به سوالات فیلم اولی ها پاسخ داد.
ادامه بخش برنامه های روز دوم جشنواره نشست فرهنگی و هنری فیلم اولی ها با حجت الاسلام و المسلمین علیرضا پناهیان بود که در مبحث دین و سینما برای حاضران صحبت کرد.
نمایش 6 سانس فیلمهای فیلمسازان در طی روز و همچنین نمایش بهترین های انیمیشن و تجربی ایران  و جهان از دیگر برنامه های این روز بود.
ستاد خبری جشنواره در ادامه برنامه های امروز  - شنبه 25 شهریور ماه - را به شرح ذیل اعلام کرد:
نمایش 95 فیلم از ساعات 9 الی 10:30و15:30 الی 17 و همچنین 17:30 الی19 ،  نشست تخصصی تصویربرداری و نورپردازی نیز از ساعت 11 تا 12:45 با حضور اسفندیار شهیدی مدیرفیلمبرداری و کارگردان سینما  در سالن سینمای اردوگاه شهید باهنر و همچنین در این روز فیلمهای تجربی و انیمیشن ایران و جهان از ساعت 19:30 الی 21 به نمایش در می آید.
نخستین جشنواره فیلم اولی ها توسط انجمن سینمای جوانان ایران از 23 تا 26 شهریور ماه در اردوگاه شهید باهنر در حال برگزاری است.

حجت الاسلام و المسلمین پناهیان در جمع فیلم اولی ها حضور یافت
روز گذشته – جمعه 24 شهریورماه – از ساعت 10 الی 30 :11 فیلم اولی ها میزبان حجت الاسلام والمسلمین پناهیان بودند.
وی که به منظور سخنرانی و گپ و گفت با فیلمسازان اولی در جمع آنان حاضر شده بود سخنان خود را با یک سوال آغاز کرد:
آیا سینما ظرفیتی دینی شدن را دارد؟
پناهیان با تشریح دیدگاه های مختلف در این موضوع گفت: بعضی معتقد هستند که سینما، هنر غرب است و غرب از تصویر الهام می گیرد و هنر ما مسلمان ، هنر  تجریدی است لذا غرب هنر خود را تکمیل کرده و از تصویر به سینما رسیده اما ما اگر بخواهیم هنرمان را تکامل دهیم به سینما نمی رسیم.
بعضی معتقد هستند اگر سینما در خدمت دین باشد هر دو تخریب می شوند و اینکه سینما شعار می دهد و دین شعار نیست پس سینما دین را تخریب می کند و ...
وی در ادامه با نفی این نظرات گفت تمام این سخنان باطل است. اینکه سینما از غرب آمده و کفر است باطل است. هنر این است که اگر بخواهیم مطلبی را بیان کنیم بتوانیم با گذراندن شخصیت داستان از پیچ و خم های مختلف تماشاگر را غافلگیر کنیم و به طور غیرمستقیم به نتجیه ای برسیم که در ذهن داریم و تاثیر خود را برروی مخاطب بگذاریم.
پناهان با ذکر این مطلب که غرق شدن در دین ما را به جایی می رساند که موجب ارتقای سینما می شود به پرسش فیلمسازان و حاضران در جلسه پاسخ داد.
در پایان این نشست پناهیان خواست تا فیلمسازان با تعامل بیشتر با روحانیان و مطالعه قرآن و کتابهای دینی دستورات آن را به شکلی هنرمندان به جهانیان عرضه نمایند.
نخستین جشنواره فیلم اولی ها از 23 تا 26 شهریور ماه در اردوگاه شهید باهنر به همت انجمن سینمای جوانان ایران در حال برگزاری است.

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.