برگزیدگان نهمین جشنواره دانشجویی «نهال» معرفی شدند

مراسم اختتامیه نهمین جشنواره فیلم کوتاه مستقل دانشجویی «نهال» جمعه 12 خرداد در تالار فارابی واقع در پردیس ولیعصر دانشگاه هنر برگزار شد.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» این مراسم با صحبت­های دبیر جشنواره مصطفی مصطفوی آغاز شد.
پس از آن گروه موسیقی نوروز به سرپرستی ارشد طهماسبی به اجرای قطعاتی از موسیقی سنتی پرداختند.
سپس دبیر جشنواره از اسپانسرها و حمایت کنندگان جشنواره تشکر و تقدیر نمود. پایگاه خبری فیلم کوتاه، پایگاه حمایت از فیلم کوتاه مستقل، شرکت ژیار فیلم، بنیاد سینمایی فارابی، سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران و نهاد رهبری دانشگاه هنر حامیان برگزاری نهمین دوره جشنواره نهال بودند.
در ادامه پایگاه حمایت از فیلم کوتاه مستقل، جایزه خود را که یک سال حمایت بازرگانی به فیلم انگار صدایی می آید ساخته مصیب حنایی اهدا کرد.
نماینده ژیار فیلم نیز ضمن قرائت بیانیه هیات داوران خود، جایزه خود را که حمایت مالی از فیلم بعدی فیلمساز بود به فیلم پنهان ساخته سهند کبیری اهدا کرد.
پس از آن حبیب مجیدی بیانیه هیات داوران جشنواره عکس را قرائت نمود. هیات داوران هیچ یک از عکس های بخش مسابقه را شایسته دریافت تندیس ندانسته و ضمن تقدیر از مجموعه عکس­های فیلم­های نجوای زمین و بدلکاران مخفی دیپلم افتخار این بخش را به محمدعلی یزدان­ پرست برای مجموعه عکس­های فیلم گوچو اهدا نمود.
سپس بهنام بهزادی به نمایندگی از هیات داوران جشنواره بیانیه هیات داوران را قرائت نمود و پس از آن اساتید خسرو سینایی، رضا نبوی، محمدرضا موئینی، حمید مظفری نژاد، کیانوش امیری، قربان نجفی، فردین صاحب الزمانی، بهنام بهزادی، علیرضا گلپایگانی و حسین فرج به اهدای جوایز به برگزیدگان پرداختند.

اسامی برندگان به شرح زیر است:

بهترین فیلم سال اولی:
تندیس جشنواره به کمی زندگی(فهیمه آقا حسنی)
تندیس جشنواره به پنجه، کوکی، شیار(احسان زیورعالم)

بهترین فیلم داستانی:
تندیس جشنواره به آناهیتا قزوینی زاده( بچه وقتی بچه بود) به همراه
پشتیبانی فنی پنج میلیون ریالی ژیار فیلم برای فیلم بعدی
جایزه ویژه هیات داوران به بعد از کلاس(فرشته پرنیان)

بهترین فیلم انیمیشن:
تندیس جشنواره به اینسان(مهدی آقاجانی)
تندیس جشنواره به خط قرمز(مونا عبداله شاهی)
دیپلم افتخار به بر اساس ایکارو(حسین خوشبین)
دیپلم افتخار به کرماندو(حامد اکرمی)

بهترین فیلم تجربی:
تندیس جشنواره به سوار کوچک من(مرضیه سیدصالحی)

بهترین فیلم مستند:
تندیس جشنواره به عادت می کنیم(محسن استاد علی)
دیپلم افتخار به پژواک سرزمین من(امیر محمد خوارزمی)
دیپلم افتخار به گوچو(محمد علی یزدان پرست)

بهترین کارگردانی:
تندیس جشنواره به آناهیتا قزوینی زاده( بچه وقتی بچه بود) به همراه
پشتیبانی فنی پنج میلیون ریالی ژیار فیلم برای فیلم بعدی
دیپلم افتخار به سمیرا نوروز ناصری(بارون که بند بیاد)

بهترین فیلمنامه:
تندیس جشنواره به فرشته پرنیان، سهند کبیری، آرین مظفری(بعد از کلاس)
دیپلم افتخار به علیرضا احمدی(با من حرف بزن)

بهترین تصویربرداری:
تندیس جشنواره به سورنا افخم الشعرا(پژواک سرزمین من) به همراه پشتیبانی
فنی پنج میلیون ریالی ژیار فیلم برای فیلم بعدی
دیپلم افتخار به مجموعه کارهای سینا کرمانی زاده
دیپلم افتخار به فاطمه موسوی(شریان)

بهترین تدوین:
تندیس جشنواره به فرشته پرنیان(بعد از کلاس)
دیپلم افتخار به محمد جواد کندی(گوچو)

بهترین صدای فیلم:
تندیس جشنواره به دانیال استاد عبدالحمید(خط قرمز)

بهترین بازیگر مرد:
تندیس جشنواره به هادی افشار (شنبه)
تجلیل از گروه بازیگران «بچه وقنی بچه بود»

بهترین بازیگر زن:
تندیس جشنواره به فرانک کلانتر(شنبه)
تجلیل از فرشته صدر عرفایی(بعد از کلاس)

بهترین طراحی صحنه و لباس:
تندیس جشنواره به آیدا رجبی، زهرا سلیمی(پنهان)

بهترین چهره پردازی:
تندیس جشنواره به آناهیتا قزوینی زاده(بچه وقتی بچه بود)

بهترین موسیقی:
تندیس جشنواره به امیر حسین نوروز ناصری(بارون که بند بیاد)
دیپلم افتخار به امیرحسین جلیلی(خط قرمز)

بهترین فیلم از نگاه تماشاگران:
کرماندو(حامد اکرمی)

جایزه آکادمی:
بارون که بند بیاد(سمیرا نوروز ناصری)

بهترین فیلم به انتخاب پایگاه خبری حمایت از فیلم کوتاه مستقل:
انگار صدا می آید(مصیب حسنایی)

بهترین فیلم به انتخاب شرکت ژیار فیلم:
پنهان(سهند کبیری)

جایزه عکس فیلم:
دیپلم افتخار به محمد علی یزدان پرست(گوچو)
در این بخش هیات داوران کسی را شایسته دریافت تندیس جشنواره ندانست.

پس از اهدای جوایز حاضرین به تماشای فیلم برگزیده از دیدگاه تماشاگران یعنی کرماندو نشستند.

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.
اخبار مرتبط