نخستین جشنواره فیلمسازان مستقل «افق نو» برگزار می‌شود

مركز گسترش سینمای مستند و تجربی قصد دارد تا با مشاركت معاونت بین‌الملل سازمان سینمایی جمهوری اسلامی ایران، نخستین دوره جشنواره بین‌المللی فیلمسازان مستقل را تحت عنوان «اُفق نو»، در حوزه سیاسی– اجتماعی و با شعار «به سوی عدالت» برگزار می‌کند.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» به نقل از روابط‌ عمومی مركز گسترش سینمای مستند و تجربی، این جشنواره با عنایت به تحولات عظیم بین‌المللی و گسترش موج بیداری جهانی در اروپا، آمریكا و كشورهای اسلامی و از دریچه دوربین فیلمسازان مستند، همزمان با سالروز ولادت حضرت بقیه‌الله اعظم(عج) و روز جهانی مستضعفین و طی روزهای دهم تا پانزدهم تیرماه ۱۳۹۱ در شهر تهران برگزار خواهد شد.
بخش اصلی جشنواره اُفق نو، شامل تولیدات كوتاه و نیمه‌بلند (تا ۵۲ دقیقه) و بلند (بالاتر از ۶۰ دقیقه) می‌شود كه در دو سطح «ملی» و «بین‌المللی» به نمایش عمومی درخواهند آمد.
بخش مسابقه ملی، ویژه تولیدات داخلی با نگاهی به «مسائل سیاسی– اجتماعی» و «تحولات بین‌المللی» بوده و بخش مسابقه بین‌الملل نیز مواردی چون «تحولات جهان اسلام» و «تحولات بین‌المللی در اروپا و آسیا» را شامل می‌شود.
موضوعات جشنواره بین‌المللی «اُفق نو» به این شرح است:
۱) جنبش جهانی تسخیر وال استریت، ۲) جنبش‌های بیداری در کشورهای اسلامی، ۳) حرکت‌های سیاسی- اجتماعی در اروپا و آمریکا، ۴) بحران اقتصادی در اروپا و آمریکا، ۵) نقش لابی‌های صهیونیستی در بحران‌های اروپا و آمریکا، ۶) معرفی چهره‌های سیاسی مبارز علیه صهیونیسم بین‌الملل و امپریالیسم جهانی، ۷) مقاومت و پایداری در مقابل اشغالگران، ۸) مقاومت اسلامی بر ضد رژیم صهیونیستی، ۹) تهدیدات جنگ علیه ایران و جنبش‌های ضد جنگ، ۱۰) ۳۴ سال انقلاب اسلامی ایران، ۱۱) ایران هراسی و اسلام هراسی، ۱۲) جهان بسوی عدالت پایدار، ۱۳) جهان بدون صهیونیسم، ۱۴) جهان بدون تروریسم و سلاح هسته‌ای.
گفتنی‌است که عموم تهیه‌كنندگان و فیلمسازان حداكثر تا تاریخ ۲۵ اردیبهشت ماه ۱۳۹۱ فرصت دارند تا آثار خود را به دبیرخانه این جشنواره به نشانی: تهران، خیابان سهروردی‌شمالی، میدان شهید قندی، شماره ۱۵، مركز گسترش سینمای مستند و تجربی، طبقه اول ارسال نمایند. ضمن اینكه فرم شركت در جشنواره «اُفق نو» نیز به زودی منتشر و روی سایت www.cinematajrobi.ir قرار خواهد گرفت.

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.