پنج فیلم ایرانی در جشنواره کردی دهوک برلین

با نمایش دو فیلم سینمایی، یک فیلم مستند و دو فیلم کوتاه از كارگردانان ایرانی، ششمین جشنواره فیلم کُردی دهوک ـ برلین در شهر دهوک در اقلیم کردستان عراق برگزار می‌شود.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» به نقل از روابط عمومی جشنواره فیلم کردی دهوک ـ برلین، ششمین دوره جشنواره فیلم کُردی دهوک ـ برلین از طرف اداره کل هنر سینمای شهر دهوک وابسته به وزارت روشنبیری و لاوان (فرهنگ و جوانان) حکومت اقلیم کردستان عراق، با مشارکت و با همکاری موسسه سینمایی «میتوس فیلم» آلمانی و چندین مرکز فرهنگی و هنری اروپایی، در سالن سینمای تازه تاسیس شهر دهوک در اقلیم کردستان عراق برگزار می‌شود.
در ششمین دوره جشنواره فیلم کُردی دهوک ـ برلین، فیلم سینمایی ماندوو به كارگردانی ابراهیم سعیدی، سرزمین افسانه به كارگردانی رحیم زبیحی، فیلم مستند همه مادران من به كارگردانی ابراهیم سعیدی و زهاوی سنجاوی، فیلم کوتاه صدای باران به كارگردانی جلال ساعدپناه و فیلم کوتاه از باد بپرسید به كارگردانی بتین قبادی از فیلمسازان ایرانی به روی پرده می‌روند.
در این دوره از جشنواره که برای اولین بار است در شهر دهوک برگزار می‌شود؛ 19 فیلم سینمایی، 9 فیلم مستند و 24 فیلم کوتاه، در مدت 6 روز در سالن تازه تاسیس شهر دهوک به نمایش درمی‌آیند.
برگزاری این جشنواره در شهرهای برلین و دهوک در واقع برقراری پلی هنری میان شهری از کشور آلمان و شهری از کشور عراق است.
تعدادی از فیلم‌های سینمایی كه در این دوره از جشنواره به نمایش در می‌آیند، عبارتند از:
«پسر» به كارگردانی آتیلا چنگیز در روز افتتاحیه جشنواره، «ماندوو» به كارگردانی ابراهیم سعیدی، «جایی برای بازی» (کیک آف) به كارگردانی شوکت امین کورکی، «سرزمین افسانه» به كارگردانی رحیم زبیحی، «می پرسه کجایی» به كارگردانی هنر سلیم، «باهوز» به كارگردانی کاظم اُز، «هرمان» به كارگردانی حسین حسن، «سرزمین مترسکها» به كارگردانی حسن علی، «من او رو دیدم» به كارگردانی میراز باراز و ...
ششمین دوره جشنواره فیلم کُردی برلین ـ دهوک ابتدا در روزهای ۱۱ تا 18 نوامبر در شهر برلین در کشور آلمان برگزار شد و تمام برنامه‌های این جشنواره در روزهای ۱۲ تا 17 دسامبر در شهر دهوک در اقلیم کردستان نیز برگزار خواهد شد.

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.