برنامه نشست‌ها و کارگاه‌های جشنواره «لیان» اعلام شد

برنامه نشست‌ها و کارگاه‌های آموزشی- تخصصی یازدهمین جشنواره منطقه‌ای سینمای جوان – فصل 3 (لیان) اعلام شد. 
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» به نقل از روابط عمومی انجمن سینمای جوانان ایران به نقل از دبیرخانه جشنواره در بوشهر، با توجه به برگزاری جشنواره در چهار بخش فیلم کوتاه، فیلمنامه، عکس و پوستر فیلم، برنامه نشست ها و کارگاه های تخصصی این جشنواره اعلام شد.
در بخش عکس نشست با داوران بخش عکس در محل گالری جشنواره، عکاسی از بافت قدیم بوشهر و بازار ماهی فروشان، عکاسی لز لنگرگاه و اسکله تخلیه و بارگیری اداره بندر و همچنین نشست تخصصی همراه با نمایش فیلم عکس ناتمام: بهمن جلالی با حضور کارگردان فیلم و همچنین استاد عکاسی، اسعد نقشبندی از برنامه های بخش عکس جشنواره است.
در تورهای عکاسی داوران جشنواره اسماعیل عباسی؛ فرزاد هاشمی و اسعد نقشبندی عکاسان را همراهی می‌کنند. همچنین  افشین شاهرودی از دیگر چهره های آشنای عکاسی میهمان جشنواره خواهد بود.
در بخش بر نامه فیلمنامه نویسی ، کارگاه ایده تا فیلمنامه با حضور داریوش غریب زاده فیلمساز بوشهری اعلام شده است و مینو فرشچی فیلمنامه نویس معروف کشورما که از اعضای هیات داوران بوده نیز در این جشنواره حضور دارد. در بخش فیلم نیز علاوه بر نقد و بررسی فیلم‌های بخش مسابقه که طی دو جلسه و در روزهای اول و دوم آذر ماه با حضور طهماسب صلح جو و داریوش غریب زاده برپا می‌شود، کارگاه تخصصی کاربرد جلوه های بصری در فیلم کوتاه نیز با تدریس جواد رمضانی در نظر گرفته شده است.
فیلم‌های بخش مسابقه در 8 سانس 90 دقیقه‌ای و روزانه 4 سانس برای شرکت کنندگان به نمایش در خواهد آمد و بهترین فیلم از نگاه تماشاگران و بهترین عکس گرفته شده از تورهای عکاسی توسط دبیر جشنواره در مراسم اختتامیه معرفی و ضمن دریافت لوح تقدیر جایزه نقدی نیز به آنها تعلق می‌گیرد.
از دیگر برنامه‌های اعلام شده برای علاقه مندان و شرکت کنندگان در جشنواره قبل از مراسم اختتامیه ، بازدید از موزه رئیس علی دلواری و ساحل دلوار است.
همچنین در طول برگزاری جشنواره؛ مجموعه معاونین و مدیران ستاد مرکزی انجمن با مدیران دفاتر شش استان کشور به گفت و گو و تبادل نظر خواهند پرداخت.
یازدهمین جشنواره منطقه‌ای سینمای جوان – فصل سه (لیان) از اول تا سوم آذرماه در بوشهر با حضور استان‌های مناطق فرهنگی 4 و 5 شامل استان فارس، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، یزد، اصفهان و بوشهر در استان بوشهر برگزار می‌شود.

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.
اخبار مرتبط