27 فیلم و یک داور ایرانی در جشنواره فیلم کردی لندن

۲۷ فیلم و یک داور ایرانی در هفتمین جشنواره فیلم کُردی لندن و سومین دوره مسابقه فیلم کوتاه یادبود «یولماز گونای» حضور دارند.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» به نقل از روابط عمومی جشنواره فیلم کردی لندن، فیلم‌های سینمایی، مستند، انیمیشن و کوتاه از كارگردانان ایرانی و غیر ایرانی و همچنین اعضای هیات داوران هفتمین دوره جشنواره فیلم کُردی لندن و سومین دوره مسابقه فیلم کوتاه یادبود «یولماز گونای» لندن معرفی شدند، که در این بین «ویدا صالحی» فیلمنامه نویس جوان ایرانی، 6 فیلم سینمایی، 7 فیلم مستند، 8 فیلم کوتاه در بخش مسابقه اصلی و همچنین 6 فیلم کوتاه در بخش خارج از مسابقه (جنبی) از کارگردانان سینمای ایران به چشم می‌خورد.
اعضای هیات داوران این جشنواره عبارتند از: «ویدا صالحی» فیلمنامه نویس مجموعه‌های تلویزیونی و فیلم‌های کوتاه و مدیر موسسه سینمایی «ستاک فیلم» از ایران، «ماری اولسن» تهیه کننده، مستندساز و روزنامه نگار از انگلستان، «نظیره توران» کارگردان فیلم‌های کوتاه و فارغ التحصیل تحقیقات سینما و رسانه از ترکیه، «آزاد ناصح علی» (آزاد کرکوکی) کارگردان فیلمهای کوتاه داستانی، مستند و مجموعه های تلویزیونی و فارغ التحصیل سینما از دانشکده فیلم مسکو از کردستان عراق و «شیار عبدی» کارگردان فیلمهای کوتاه از كردستان عراق.
در این دوره از جشنواره فیلم کُردی لندن، 18 فیلم سینمایی، 30 فیلم مستند، 20 فیلم کوتاه در بخش مسابقه اصلی و همچنین 36 فیلم کوتاه در بخش خارج از مسابقه (جنبی) از کارگردانان کُرد و غیر کُرد از کشورهای ایران، عراق، ترکیه، انگلستان، سوئد، آلمان، سوریه، فرانسه، اتریش، هلند، ایتالیا، امارات، نروژ، فلسطین و ... به روی پرده می روند.
فیلم‌های سینمایی كه در این دوره از جشنواره به نمایش در می‌آیند، عبارتند از: فیلم سینمایی چشم به كارگردانی جمیل رستمی از ایران، ماندوو به كارگردانی از ابراهیم سعیدی محصول مشترک ایران و اقلیم کردستان عراق، فیلم سینمایی کوهستان قندیل به كارگردانی طاها کریمی محصول مشترک ایران و اقلیم کردستان عراق، فیلم سینمایی آفتاب پشت برف به كارگردانی رضا سبحانی از ایران، فیلم سینمایی آنها هیچ کس را دوست ندارند به كارگردانی جلال ساعدپناه از ایران، فیلم سینمایی من شما را می کشم، اگر شما می میرید به كارگردانی هنر سلیم از فرانسه، فیلم سینمایی فشار به كارگردانی سدات یلماز از ترکیه، فیلم سینمایی آزادی از دست رفته به كارگردانی عمر هوزتلی از ترکیه، فیلم سینمایی گلهای کرکوک به كارگردانی فیلمساز ایرانی فریبرز کامکاری محصول مشترک ایتالیا، سوئیس و عراق، فیلم سینمایی تبعید در پاریس به كارگردانی زیرک از فرانسه، فیلم سینمایی جایی برای بازی (کیک آف) به كارگردانی شوکت امین کورکی از اقلیم کردستان عراق، فیلم سینمایی گم شده به كارگردانی عبدالله یاشا و علی کمال شینار از ترکیه، فیلم سینمایی شب حساب (شه وی حیساب) به كارگردانی حسین سیودین از اقلیم کردستان عراق، فیلم سینمایی هیچ کجا ـ هیچ جا به كارگردانی هاکو چکو از انگلیس، فیلم سینمایی سرزمین مترسکها (گه ره کی داهوله کان) به كارگردانی حسن علی از کردستان عراق، فیلم سینمایی فرزند بابل به كارگردانی محمد الدراجی محصول مشترک عراق، انگلیس، هلند، مصر، امارات، فرانسه و فلسطین، فیلم سینمایی ژولیده (درهم) در آبی به كارگردانی حیدر رشید محصول مشترک عراق، ایتالیا، انگلیس و امارات، فیلم سینمایی راه رفتن به كارگردانی شیار عبدی محصول مشترک عراق و آلمان.
در بخش فیلم‌های مستند 30 فیلم به نمایش در می‌آیند، كه اسامی فیلم‌های كارگردانان ایرانی بدین شرح است: شهد سنگ به كارگردانی ستار چمنی گل، همه مادران من به كارگردانی ابراهیم سعیدی و زهاوی سنجاوی، مادران سرزمین سکوت به كارگردانی امیر قشلاقی، جنایت در سکوت به كارگردانی بهروز نورانی پور، زمانی برای آرامش به كارگردانی محمدرضا میناپور، با خدا می رقصم به كارگردانی هوشنگ میرزایی و مرز شکسته به كارگردانی کیوان کریمی.
در این جشنواره 20 فیلم كوتاه از فیلمسازان کشورهای مختلف به بخش مسابقه اصلی راه یافته اند، كه اسامی فیلم‌های كارگردانان ایرانی، عبارتند از: مهمانی زیر آب به كارگردانی بابک امینی، نقطه سر خط به كارگردانی ریبین سامانی، 4441 روز از زندگی من به كارگردانی نظیر میرزایی، غروب حلزون به كارگردانی آزاد محمدی، لحظه سکوت سایه ها به كارگردانی عثمان محمدی، انار میوه بهشت است به كارگردانی تیمور قادری، صدای باران به كارگردانی جلال ساعدپناه و گلهای مریم به كارگردانی روح الله اکبری.
همچنین 36 فیلم کوتاه در بخش خارج از مسابقه (جنبی) هفتمین دوره جشنواره فیلم کُردی لندن به روی پرده می روند که اسامی فیلمهای کارگردانان ایرانی عبارتند از: رفتن ... به كارگردانی سالم صلواتی، دوست داشتم کسی جایی منتظرم باشد ... به كارگردانی بابک امینی، تابو به كارگردانی پرنگ خضری، من شیرینم به كارگردانی روح الله اکبری، کوچه ای پشت خانه ما به كارگردانی شیلان سعدی و یکی بود یکی نبود به كارگردانی سوران فهیم.
هفتمین دوره جشنواره فیلم کُردی لندن و سومین دوره مسابقه فیلم کوتاه یادبود یولماز گونای در روزهای 26 آبان ماه تا 3 آذرماه  در سینما پیکچرز در شهر لندن انگلستان برگزار می‌شود.

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.
آخرین خبرها