هفتمین «جشنواره رویش» در مشهد افتتاح شد

هفتمین دوره جشنواره فیلم‌های كوتاه دینی رویش با حضور گسترده هنرمندان و مسئولان در مشهد مقدس آغاز به كار كرد.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» به نقل از روابط عمومی جشنواره رویش، بیش از 200 هنرمند، سینماگر، فیلمساز، مسئولان حوزه‌های هنری سراسر كشور، مسئولان هنرهای تصویری سراسر كشور، دست‌اندركاران جشنواره، مسئولان استان و دست‌اندركاران رسانه‌‌ها امروز جمعه 29 مهرماه برای آغاز به كار جشنواره فیلم رویش در مشهد حضور پیدا كردند.
مراسم آغاز به كار این رویداد سینمایی با حضور دست‌اندركاران و مهمانان جشنواره در حرم هشتمین امام شیعان و استعانت از آن امام برگزار شد.
نمایش فیلم‌های جشنواره از ساعت 15 و همزمان با نخستین روز برپایی 29 مهرماه در سینما آفریقا آغاز شد.
در روز اول جشنواره 10 فیلم بخش مسابقه ملی در دو سانس به نمایش درمی‌آید كه این آثار شامل كارهای مستند كوتاه و انیمیشن است. همچنین سه فیلم از بخش بیداری اسلامی اكران خواهد شد.
در بخش بزرگداشت رضا میركریمی در روز اول جشنواره فیلم سینمایی زیر نور ماه به نمایش درخواهد آمد. نمایش نخست فیلم‌های جشنواره رویش در سینما آفریقا و تكرار پخش آثار در تالار اشراق حوزه هنری مشهد خواهد بود.
در كنار نمایش فیلم‌های بخش مسابقه ملی جشنواره نشست‌‌های نقد و بررسی و پرسش و پاسخ با فیلم ساران حاضر در این رویداد سینمایی بزگرار می‌شود. این نشست‌ها در دو سانس 17.15 و 19 با حضور فیلمسازان و سیدمحمد حسینی به عنوان مجری و احمد میراحسان منتقد برگزار می‌شود.
هفتمین جشنواره فیلم‌های كوتاه دینی رویش از 29 مهرماه تا دوم آبان ماه در مشهد مقدس برگزار می‌شود.

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.
اخبار مرتبط
 • معرفی برگزیدگان هفتمین جشنواره فیلم کوتاه دینی رویش

  معرفی برگزیدگان هفتمین جشنواره فیلم کوتاه دینی رویش

  برگزیدگان هفتمین جشنواره فیلم کوتاه دینی رویش طی مراسمی در سالن همایش‌های صداوسیمای شهر مشهد معرفی شدند. به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» سهیل جهان بیگلری گفت: سپاس از لطف و عنایت حضرت حق که در جوار امام مهر هفتمین جشنواره فیلم کوتاه دینی رویش را به انجام و سرانجام رساندیم.
 • سینمای ایران به یک مدرسه بزرگ فیلمسازی تبدیل شده‌است

  راشد رادوان فیلمساز لبنانی- اسپانیایی تاکید کرد جشنواره فیلم رویش می‌تواند با سیاست‌های اسلام‌هراسی مبارزه کند.
 • جشنواره رویش برای پیگیری اهداف نیازمند آکادمی است

  جشنواره رویش برای پیگیری اهداف نیازمند آکادمی است

  دکتر ابراهیم فیاض در جریان نشست‌های جشنواره رویش تاکید کرد این رویداد سینمایی برای پیگیری اهداف خود نیازمند یک آکادمی است. به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» سومین نشست نسبت دین و سینما در هتل پردیسان مشهد، محل استقرار مهمانان و برگزارکنندگان جشنواره رویش برگزار شد.
 • سهیل جهان‌بیگلری به جشنواره رویش پیام داد

  سهیل جهان‌بیگلری دبیر هفتمین جشنواره فیلم‌های یوتاه دینی رویش همزمان با شروع به یار جشنواره دیدگاه خود را درباره برگزاری این رویداد سینمایی بیان یرد.
 • پیام رئیس حوزه هنری به «جشنواره رویش»

  پیام رئیس حوزه هنری به «جشنواره رویش»

  محسن مومنی ‌شریف رئیس حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی همزمان با برپایی هفتمین رویش در پیامی تاكید كرد جشنواره افق‌های جدیدی را پیش روی هنرمندان قرار خواهد داد. به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» به همه هنرمندانی كه در جوار بارگاه هشتمین علت ایجاد هستی گرد آمده‌اند، درود می‌فرستم.
آخرین خبرها