سجادپور خواستار تذکر اداره کل مطبوعات داخلی به رسانه‌ها شد

مدیر کل ارزشیابی و نظارت بر سینمای حرفه ای طی 2 نامه جداگانه خواستار تذکر اداره کل مطبوعات داخلی به رسانه ها در خصوص انعکاس اخبار سینمایی شد.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» به نقل از روابط عمومی معاونت امور سینمایی در نامه اول سجادپور به پاک آیین مدیر کل مطبوعات داخلی آمده است:
همانطور که استحضاردارید اخیرا برخی افراد ، ادعاهایی مبنی بر سرقت ادبی فیلمنامه‌ها و طرحهای آنان توسط برخی فیلمسازان و کارگردانان شناخته شده سینمای ایران مطرح می‌کنند که این ادعاها قبل از هر گونه بررسی و مشخص شدن صحت و سقم آن به وسیله تمامی رسانه ها پوشش خبری گسترده می‌یابد و موجب وهن شخصیت فیلمسازان و هنرمندان و نیز ایجاد فضای عدم اعتماد می شود. از آنجا که اغلب قریب به اتفاق این ادعاها عاری از حقیقت است، متاسفانه هیچ اقدامی برای جبران آسیب به حیثیت هنری فیلمسازان انجام نمی‌گیرد.
بنابراین درخواست دارد که به مطبوعات داخلی و رسانه‌ها تذکر لازم جهت خودداری از طرح این قبیل ادعاها قبل از داوری و حکمیت و مشخص شدن میزان صحت آن داده شود.
همچنین مدیر کل ارزشیابی و نظارت بر سینمای حرفه‌ای در نامه‌ای دیگر از پاک آیین خواسته است با توجه به بروز برخی مسائل و مشکلات ناشی از استفاده از عکس‌ها ومواد تبلیغی نامناسب و بحث‌انگیز تبلیغات رسانه‌ای مربوط به تولیدات سینمایی با آثار نمایش خانگی، اقدام لازم معمول دارید مبنی بر این که رسانه‌های مکتوب و مطبوعات داخلی صرفا از عکس‌ها و مواد تبلیغی دارای مجوز اداره کل ارزشیابی و نظارت بر سینمای حرفه‌ای برای تبلیغ تولیدات سینمایی یا آثار نمایش خانگی استفاده کنند.

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.