آثاری از 80 کشور به جشنواره فیلم کوتاه تهران ارسال شده‌اند

بیست و هفتمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران از 28 آبان تا 3 آذر ماه سالجاری در تهران و هشت منطقه فرهنگی کشور برگزار می‌شود.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» به نقل از روابط عمومی انجمن سینمای جوانان ایران، ناصر باکیده مدیرعامل انجمن سینمای جوانان ایران و دبیر جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران ضمن اعلام این خبر افزود: این جشنواره توسط انجمن سینمای جوانان ایران و با همکاری موسسه امور جشنواره‌ها برگزار می‌شود و ارزیابی و معرفی بهترین تولیدات یک ساله فیلم کوتاه ایران و سایر کشورهای جهان، ارتقای سطح آگاهی، تجربه و بینش نسل جوان برای نیل به سینمای ملی با هدف بسط و تعمیم ارزش‌های والای دینی و هویتی و... از جمله اهدافی است که در این رویداد بزرگ حوزه سینمای کوتاه دنبال می‌کنیم.
باکیده گفت: جشنواره فیلم کوتاه تهران در دو بخش اصلی سینمای ملی و سینمای بین‌الملل برگزار می‌شود.
بخش سینمای ملی جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران شامل «مسابقه ملی»، «پرتوی ایمان»، «چشم انداز سرزمین زیبای ما»، «چراغ راه» و بخش جنبی است و بخش مسابقه بین‌الملل شامل «مسابقه بین‌الملل»، «مسابقه آسیا» (جلوه گاه شرق) و «جهان اسلام» است.
مدیر عامل انجمن سینمای جوانان ایران اظهار داشت: ثبت‌نام در بیست‌وهفتمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران برای نخستین بار به روش اینترنتی و از طریق وب سایت www.shortfilmfest.ir آغاز شده است و روند استقبال از جشنواره چشمگیر بوده است.
وی همچنین به حضور 80 کشور متقاضی شرکت در جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران اشاره کرد و گفت:تاکنون بالغ بر 1400 اثر از کشورهای مختلف جهان به دبیرخانه این جشنواره ارسال شده است که روند ارسال آثار همچنان ادامه دارد.
دبیر جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران ادامه داد: 57 عنوان فیلم کوتاه نیز از 13 کشور مسلمان در میان این آثار حضور دارند و کشورهایی نظیر: فرانسه، آلمان، برزیل، انگلستان، اسپانیا، آمریکا، ایتالیا، بلژیک، کانادا، آرژانتین، هندوستان، سوئیس، ترکیه ، کره جنوبی، اتریش، هلند، پرتغال، استرالیا، لهستان، فنلاند، چین ، تایوان ، روسیه ، ایرلند ، یونان و... از جمله 80 کشوری هستند که متقاضی شرکت در بخش‌های مسابقه بیست و هفتمین جشنواره فیلم کوتاه تهران هستند.

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.
اخبار مرتبط