ضیافت سینمای ایران در سائوپائولو

شش فیلم مستند، چهار فیلم کوتاه٬ شانزده فیلم سینمایی و یک داور سهم سینمای ایران از بیست و هشتمین جشنواره بین المللی سائوپائولو برزیل است.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» این جشنواره بزرگ آمریکای جنوبی که همواره به سینمای ایران توجه خاصی داشته است، امسال هم در یکی از گسترده ترین نمایش های بین المللی سینمای ایران در سال جاری میلادی این 26 فیلم را در سه بخش خود به نمایش می گذارد. (ادامه...)
 در بخش مسابقه کارگردان های جدید جشنواره سائوپائولو دو مستند بلند 20انگشت(مانیا اکبری) و باد به دستان(عبدالرضا کاهانی) در کنار فیلم های شهرزیبا(اصغر فرهادی)، ساکنان سرزمین سکوت(سامان سالور)، داستان ناتمام(حسن یکتاپناه)، لاک پشت ها هم پرواز می کنند(بهمن قبادی) و دو فرشته(محمد حقیقت) حضور خواهند داشت.

سه فیلم هاوار(رحیم ذبیحی)، همسفر خاموش(الهام حسین زاده) و بازباران(علی وزیریان) نمایندگان سینمای ایران در بخش فیلم های کوتاه هستند.
 در بخش چشم انداز سینمای عباس کیارستمی هم فیلم کوتاه مسافر و چهار مستند اولی ها، مشق شب، کلوزآپ و آب ث آفریقا همراه با 9 فیلم دیگر او شامل گزارش، خانه دوست کجاست، زندگی و دیگر هیچ، زیر درختان زیتون، طعم گیلاس، بادماراخواهدبرد، ده، 10 روی ده و پنج، همچنین دو فیلم بادکنک سفید و طلای سرخ(جعفر پناهی) که کیارستمی فیلمنامه آن ها را نوشته به نمایش در می آیند. فیلم کوتاه همیشه برگرد عباس! به کارگردانی لئون کاکوف مدیر جشنواره سائوپائولو هم در این بخش حضور دارد. برگزاری یک کارگاه فیلمسازی و دو نمایشگاه عکس برنامه های این چشم انداز را تکمیل می کند.
ابوالفضل جلیلی هم در کنار سینماگرانی از فرانسه، ایتالیا، پرتغال، برزیل و ایسلند هیات داوری جشنواره را تشکیل می دهند.

بیست و هشتمین جشنواره بین المللی سائوپائولو از 22 اکتبر تا ۴ نوامبر برگزار می شود.

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.