ایستوود و خانواده‌اش در کنار ژیل ژاکوب، مدیر جشنواره کن

نخل طلایی افتخاری کن به کلینت ایستوود اهدا شد

نخل طلایی افتخاری جشنواره فیلم کن روز چهارشنبه در یک مهمانی خصوصی به کلینت ایستوود کارگردان و بازیگر سرشناس آمریکایی اهدا شد.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» به نقل از رویترز، این جایزه که دومین تقدیر مدیران کن از یک سینماگر به خاطر یک عمر فعالیت و موفقیت هنری است، در پاریس به ایستوود اهدا شد.
پیش از این، چنین جایزه‌ای تنها به اینگمار برگمان و در جریان پنجاهمین دوره جشنواره کن در سال 1997 به سینماگر فقید سوئدی اهدا شده بود.
ایستوود هنگام دریافت جایزه گفت: من خیلی خیلی سپاسگزارم که شما مرا برای این جایزه انتخاب کردید. سینمادوستان فرانسوی همیشه در طول مسیر کاری نگاه مثبتی به من داشته‌اند.
وی افزود: وقتی اولین فیلم‌ام را کارگردانی کردم، سینمادوستان و منتقدان فرانسوی بودند که مرا تشویق کردند، درحالی‌که در کشور خودم همه با احتیاط برخورد کردند.
ایستوود به دلیل سفر به آفریقای جنوبی برای فیلمبرداری در ماه می نمی‌تواند در جشنواره کن حضور یابد، به همین دلیل برگزار کنندگان جشنواره کن از سفر او به پاریس جهت اکران فیلم گرن تورینو استفاده و جایزه افتخاری را در یک مهمانی در پاریس به او اهدا کردند.
آنها ایستوود را ترکیب سینمای کلاسیک و مدرن آمریکا توصیف کردند و او را به دلیل مجموعه فعالیت‌هایش شایسته دریافت جایزه دانستند.

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.