کیوشی کوروساوا، برنده جایزه بهترین فیلم

موفقیت سینمای ژاپن در سومین دوره جوایز فیلم آسیا

سومین دوره جوایز فیلم آسیا با برتری مطلق فیلم‌های ژاپنی برگزار شد و جوایز بهترین فیلم، کارگردان و بازیگر مرد را سینماگران ژاپنی بردند.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» به نقل از اسوشیتد پرس، فیلم سونانتای توکیو به کارگردانی کیوشی کوروساوا که در بخش مسابقه جشنواره کن 2008 نیز حضور داشت، جایزه بهترین فیلم را گرفت.
کوروساوا که با فیلمساز صاحبنام هموطنش نسبت فامیلی ندارد، همراه با دو همکارش جایزه بهترین فیلمنامه را نیز برای همین فیلم دریافت کرد.
هیروکازو کوریدا نیز برای درام خانوادگی پیاده‌روی خاموش جایزه بهترین کارگردانی جوایز فیلم آسیا را برد.
ماساهیرو متوکی نیز برای فیلم درگذشتن‌ها جایزه بهترین بازیگر مرد را گرفت تا این فیلم پس از کسب جایزه اسکار 2009 موفقیت دیگری به دست آورد.
نکته جالب آن است که هر سه فیلم درباره روابط خانوادگی است؛ سوناتای توکیو به فروپاشی یک خانواده می‌پردازد، پیاده‌روی خاموش درباره جمع شدن یک خانواده پس از مرگ پسر بزرگ است و درگذشتن‌ها به رویارویی یک مرد با مرگ پدر گمشده‌اش می‌پردازد.
چینی‌ها از سومین دوره جوایز فیلم آسیا دست خالی برنگشتند و ژو زون جایزه بهترین بازیگر زن را برای فیلم روانشناختی معادله عشق و مرگ از آن خود کرد.
جایزه بهترین بازیگر نقش مکمل مرد به جانگ ووسانگ برای وسترن کره‌ای خوب، بد، عجیب رسید و جینا پارنو فیلیپینی برای بازی در فیلم خدمات جایزه بهترین بازیگر نقش مکمل زن را برد.
وی تی شنگ هم جایزه ادوارد یانگ برای استعداد جدید را از آن خود کرد و تسوی هارک فیلمساز باسابقه هنگ‌کنگی جایزه افتخاری کمک چشمگیر به سینمای آسیا را دریافت کرد.
جوایز فیلم آسیا در هنگ کنگ برگزار می‌شود و امسال 36 فیلم از 11 کشور در رشته‌های گوناگون با یکدیگر رقابت می‌کردند.

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.