شورای اجرایی همکاری‌های سینمایی ایران و آسیا تشکیل شد

در نخستین جلسه شورای اجرایی همکاری‌های سینمایی ایران و آسیا، محمدمهدی عسگرپور، سعید قائنی نجفی و رضا زندی به ترتیب به عنوان رئیس، نایب رئیس و دبیر این شورا انتخاب شدند.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» به نقل از روابط عمومی معاونت امور سینمایی، پیش از این از سوی معاون امور سینمایی و دبیر کل مجالس آسیایی مجموعا هشت نفر برای اجرایی کردن مفاد تفاهم‌نامه‌ای که بیستم مرداد ماه سالجاری امضاء شد، معرفی شده بودند.
از جمله موضوعات مهم تفاهم نامه مزبور فرآهم آوردن زمینه های لازم برای تشکیل اتحادیه‌های صنوف مختلف سینمایی در بین کشورهای عضو مجمع است.
به موجب این گزارش اشتراکات فرهنگی و ظرفیت سازمان های مردم نهاد در کشورهای عضو، بستری برای پیشبرد اهدافی نظیر تشکیل بازار مشترک فیلم، اکران مشترک، کاهش هزینه های ساخت فیلم و جشنواره مستقل فیلم آسیایی خواهد بود و شورای اجرایی موظف است مقدمات انجام این امر را با جلب همکاری و همراهی مقامات ارشد سینمایی و یا مسئولان سازمان‌های مردم نهاد کشورهای آسیایی فراهم کند.
اعضای این شورا عبارتند از: سعید رجبی فروتن، بهمن حبشی و مهدی گلجان مشاوران و مدیران دفاتر ستاد معاونت امور سینمایی که به همراه سعید قائنی نجفی کارشناس امور بین‌الملل از سوی معاونت امور سینمایی تعیین شده و همچنین سیدرضا میرکریمی و علیرضا شجاع نوری که به همراه محمدمهدی عسگر پور و رضا زندی از سوی دبیر کل مجمع مجالس آسیایی معرفی شده‌اند.

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.
آخرین خبرها