چهارمین چتر سینمای ایران در بازار فیلم کن افتتاح شد

چهارمین چتر سینمای ایران در بازار فیلم کن از چهارشنبه 2۶ اردیبهشت فعالیت خود را با حضور هشت موسسه آغاز کرد.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» به نقل از روابط عمومی بنیاد سینمایی فارابی، پس از تجربه موفق چتر سینمای ایران در سال‌های گذشته در بازارهای کن و برلین، امسال هشت موسسه و سازمان در غرفه سینمای ایران با مدیریت بنیاد سینمایی فارابی فعالیت خود را در حوزه‌های عرضه فرهنگی آثار، بازاریابی، انتخاب فیلم برای نمایش در داخل کشور، تبلیغ و هماهنگی برای جشنواره های فجر و کودک و اطلاع رسانی در خصوص صنعت سینمای کشور آغاز کردند.
امیر اسفندیاری، مدیر چهارمین چتر سینمای ایران در کن، گفت: امسال نسبت به گذشته فضای غرفه چتر سینمای ایران افزایش یافته و موسسات بیشتری زیر این چتر فعالیت می‌کنند. از جمله مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، انجمن سینمای جوانان ایران، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، حوزه هنری، رسانه بین المللی بامداد، شرکت مستقل های ایرانی و موسسه فرهنگی هنری شهید آوینی.
وی در ادامه با اشاره به حضور سینما، تلویزیون و موسسات ویدئویی در چتر سینمای ایران افزود: در این بازار دو غرفه رسانه بین المللی سینما و رسانه بین المللی شهرزاد به سینما و تلویزیون اختصاص یافته است. موسسات ویدئویی قرن 21 و پارس ویدئو هم برای خرید آثار خارجی در بازار کن حضوری مستقل دارند.
در نخستین روز برگزاری بازار کن رایزن فرهنگی ایران در فرانسه از چهارمین چتر سینمای ایران در بازار بازدید کرد. طباطبایی ضمن بازدید از بخش‌های مختلف غرفه سینمای ایران از حضور متحد سینمای کشور در بازار کن ابراز خشنودی کرد و فعالیت سینمای ایران در زیر چتر را عاملی برای توفیق این سینما در مجامع بین المللی دانست.
و نمایش فیلم‌های ایرانی نیز از  18 مه در بازار کن آغاز می‌شود.

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.
آخرین خبرها