اعلام نامزدهای هشتادمین دوره جوایز اسکار

آکادمی علوم و هنرهای سینمایی اسامی نامزدهای این دوره از رقابت‌های اسکار را اعلام کرد.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» این فهرست در کنفرانسی با حضور سید گانیس رئیس اجرایی مراسم و کتی بیتس نامزد بازیگر نقش اول زن سال 2007 معرفی شدند.
خون به پا خواهد شد ساخته پل تامس اندرسون و پیرمردها سرزمین ندارند به کارگردانی برادران کوئن با نامزدی در هشت رشته، در صدر نامزدهای اسکار هشتادم قرار دارند.
بر این اساس نامزدهای بخش‌های مختلف به شرح زیر معرفی شدند:
بهترین فیلم
جونو
مایکل کلایتون
کفاره

پیرمردها سرزمینی ندارند
خون به پا خواهد شد

بهترین مستند‌ کوتاه
مالکیت مطلق (واد وانساروس)، سلطنت (آماندا میچلا و ایزابل وگا)، سلیم بابا (تیم استرنبرگ)، مادر ساری (جیمز لانگلی).

بهترین انیمیشن کوتاه
من وارلوس را ملاقات کردم (جوش راسکین)، مادام توتلی پوتلی (کریس لاویس)، حتی پیگونز به بهشت می‌رود (ساموئل تورنکس)،‌ عشق من (آلکساندر پترف)،‌ پیتر و گرگ (سوزی تمپلتون). 

بهترین فیلم کوتاه داستانی
در شب (کریستان کریستان سن)، آسمان سینمای ایتالیا (آندری جوبلین)، موتزارت (فلیپ پولت)، آرژانتینی (گوئیدو تیس)،‌ زنان تونتو (لیتل مو و رز هاسکنی.

بهترین مستند بلند 
منظره بی‌پایان (چارلز فرگوسن و آدری مارس)،‌ عملیات بازگشت به خانه (ریچاد ای رابینز)، تاکسی برای طرف تاریک (آلکس گیبنی)،‌ جنگ، رقص (آندرآ نیکس فاین و شان فاین).

بهترین انیمیشن
پرسپولیس (مرجان ساتراپی، وینست‌پارنو)، راتاتوی (براد برد)،‌ سورف آپ (آش‌ برانون).

بهترین کارگردانی
 
محفظه غواصی و پروانه (جولیان اشنابل)، جونو (جیسون ریتمن)، مایکل کلیتون (تونی گیلروی)،‌ پیرمردها سرزمین ندارند (جوئل و اتان کوئن)،‌ خون به پا خواهد شد (پل تامس اندرسون).

بهترین بازیگر مرد نقش اول
جورج کلونی (مایکل کلیتون)
دنیل دی‌لوئیس (خون به پا خواهد شد)
جانی دپ (سوینی تاد)
تامی لی‌جونز (در دره‌ الاه)
ویگو مورتنسن (قول‌های شرقی)

بهترین بازیگر مرد نقش مکمل
کیسی افلک (ترور جسی جیمز)
خاویر باردم (پیرمردها سرزمین ندارند)
فیلیپ سیمور هافمن (جنگ چارلی ویلسون)
هال‌هالبروک (به سوی وحش)
تام ویلکینسون (مایکل کلیتون)

بهترین بازیگر زن نقش اول
کیت‌بلانشت (عصر طلایی: الیزابت)
جولی کریستی (دور از او)
ماریون کوتیلار (زندگی به سوی رز)
لارا لینی (وحشی‌ها)
الن پیج (جونو

بهترین بازیگر زن نقش مکمل
کیت بلانشت (من آنجا نیستم)
روبی دی (گانگستر آمریکایی)
سائوریس رونان ( کفاره)
امی ریان (رفته عزیزم رفته)
 تیلدا سوینتون (مایکل کلیتون)

بهترین فیلمنامه غیراقتباسی
جونو (دیابلو کودی)، لارس و دختر واقعی (نانسی الیور)، مایکل کلیتون (تونی گیلروی)، راتاتوی (براد برد)، وحشی‌ها (تامارا جنکینز).

بهترین فیلمنامه اقتباسی
کفاره (کریستوفر هامپتون)،‌ دور از او(ساراه پولی)، محفظه غواصی و پروانه (رونالد هاروود)، پیرمرد‌ها سرزمین ندارند (جوئل و اتان کوئن)، خون به پا خواهد شد (پل تامس اندرسون).

بهترین تدوین 
اولتیماتوم بورن (کریستوفر رز)، محفظه غواصی و پروانه (ژولیت ولفینگ)، به سوی وحش (جی کاسدی)، پیرمردها سرزمین ندارند (روردریگ جانیس)، خون به پا خواهد شد (دیلان تیچنور).

بهترین فیلم خارجی
منگول
12
بدل‌ساز
بیوفورت
کاتین

بهترین جلوه‌های ویژه
قطب‌نمای طلایی (مایکل فینک)، دزدان دریایی کارائیب: پایان دنیا (جان کنول)، ترنسفورمرز (اسکات فارار).

بهترین طراحی صحنه
گانگستر آمریکایی (آرترو ماکس)، تاوان (سارا گرین‌وود)، قطب‌نمای طلایی (دینس گاسنر)، سوینی‌تاد (دانلت فرتی)، خون به پا خواهد شد (جاک فیسک).

بهترین فیلمبرداری
ترور جسی‌جیمز (روجر دیکینز)،‌ کفاره (سیموئز مک‌گاروی)،‌ محفظه غواصی و پروانه (جانوسز کامینسکی)،‌ پیرمردها سرزمین ندارند (روجرد دیکینز)، خون به پا خواهد شد (رابرت السویت).

بهترین گریم 
زندگی به سوی رز (دیدیر لاورگن)، نوربیت (ریک باکر)، دزدان دریایی کارائیب:پایان دنیا (نیل و مارتین ساموئل).

بهترین طراحی لباس
از میان جهان (آلبرت ولسکی)، کفاره (ژاکلین دوران)،‌ الیزابت: عصر طلایی (الکساندر بایرنه)، زندگی به سوی رز (مارتی آلن)،‌ سوینی‌تاد (کولن آتوود).

بهترین موسیقی متن
کفاره (داریو ماریانلی)، بادبادک‌باز (آلبرتو ایگلسیا)، مایکل کلیتون (جیمزنیوتون هوارد)، راتاتوی (مایکل گیاچینو)، قطار 3:10 به ‌یوما (مارکو بلتارمی).

بهترین ترانه
سقوط آهسته (گلین هنسارد و مارکتا ایرگلووا)،‌ ترانه کارهای شاد (آلن منکن)، خیلی نزدیک (آلن منکن)، همان قدر که شما می‌دانید (آلن منکن).

بهترین تدوین صدا
اولتیماتوم بورن (کارن باکر)، پیرمردها سرزمین ندارند (اسکیپ لیوسکی)، راتاتوی (راندی توم و مایکل سیلورز)،‌ خون به پا خواهد شد (ماتیو وود)، ترنسفورمرز (ون‌در رین و مایک هاپکینز).

بهترین آهنک میکس شده
اولتیماتوم بورن (اسکات میلان)، پیرمردها سرزمین ندارند (اسکیپ لیوسکی)، اتاتوی (راندی توم)، قطار 3:10 دقیقه به ‌یوما‌ (پائول ماسی)، ترنسفورمرز (کوین او کانل).

برگزیدگان اسکار ۲۰۰۸ ، روز ۱۴ فوریه در سالن کداک هالیوود در لس‌آنجلس معرفی خواهند شد.

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.