پوستر جشنواره داک‌پوینت

18 مستند ایرانی در فنلاند به نمایش درمی‌آیند

فیلم‌های ایرانی حاضر در برنامه مرور سینمای مستند ایران در هفتمین دوره جشنواره مستند داک‌پوینت فنلاند معرفی شدند.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» برگزار کنندگان جشنواره اعلام کردند در این برنامه که «ایران! ایران!» نام دارد، هجده مستند کوتاه و بلند از جمله فیلم‌هایی از ابراهیم گلستان، فروغ فرخزاد، کامران شیردل و پرویز کیمیاوی به نمایش درمی‌آیند.
روزهای بی‌تقویم (مهرداد اسکویی)، آواهای بم (الیسون ون در هورست و ماسجا اومس)، زنانه (مهناز افضلی)، واژه‌هایت را پنهان کن (بهنام بهزادی)، تهران انار ندارد (مسعود بخشی) و سه مستند ابراهیم مختاری شامل زینت یک روز بخصوص، ملا خدیجه و بچه‌هایش و زعفران از جمله مستندهای حاضر در مرور سینمای مستند ایران هستند.
دیگر فیلم‌های ایرانی که در جشنواره داک‌پوینت به نمایش درمی‌آیند، عبارت‌اند از: پیرمرد و باغ سنگی‌اش (پرویز کیمیاوی)، اون شب که بارون اومد (کامران شیردل)، گاگومان (محمد رسول‌اف)، محاکمه (مسلم منصوری)، سیب (سمیرا مخملباف)، خانه سیاه است (فروغ فرخزاد)، گنجینه‌های گوهر (ابراهیم گلستان)، سینما سینما (مانی پتگر)، روزگار ما (رخشان بنی‌اعتماد) و چهره‌های روی دیوار (پل کاستس و بیژن آنکوتیل).
جشنواره داک‌پوینت از 23 تا 27 ژانویه در هلسینکی برگزار می‌شود و مسئولان جشنواره به مناسبت برنامه ایران، پوستر جشنواره را نیز با تصویری از فروغ فرخزاد طراحی کرده‌اند.

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.