برنامه‌های ویژه سی‌امین جشنواره سینما دو رئل

بررسی فیلم‌های انتقادی آمریکا در دهه‌های 1960 و 70، مرور سینمای مستند آسیای جنوب شرقی، تئاتر واقعیت و تصویر توریسم بر پرده سینما از جمله برنامه‌های ویژه دوره پیش روی جشنواره مستند سینما دو رئل فرانسه هستند.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» این جشنواره معتبر از هفتم تا هجدهم مارس 2008 در مرکز فرهنگی ژرژ پمپیدو پاریس و چند سالن دیگر شاهد برگزاری سی‌امین دوره خود خواهد بود.
بخش‌های رقابتی این رویداد شامل مسابقه بین‌المللی و مسابقه فیلم‌های فرانسوی حدود 50 فیلم مستند را به نمایش خواهد گذاشت و سازندگان فیلم‌ها با مخاطبان به گفت‌وگو خواهند نشست.
یکی از مهم‌ترین برنامه‌های ویژه جشنواره با عنوان «امریکانا 72-67: اتفاقی در حال وقوع است» به بازتاب جنبش‌های اجتماعی سیاسی آمریکا طی این پنج سال بر پرده سینما می‌پردازد.
در این برنامه فیلم‌هایی با موضع انتقادی درباره جنگ ویتنام، حقوق سیاه پوستان و... به نمایش درمی‌آ‌ید و به علاوه، بزرگداشت سرالی کلارک و جیم مک‌براید برگزار می‌شود.
«در آسیای جنوب شرقی» مستندهایی از کشورهای فیلیپین، تایلند، اندونزی و... به نمایش درمی‌آید و بزرگداشت لاو دیاز، فیلمساز برجسته فیلیپینی برپا می‌شود.
برنامه «تصاویر/زندان: مناظری از درون» به سینمای کشورهای اروپایی اختصاص دارد و برنامه «تئاتر واقعیت» رابطه میان سینما و تئاتر را بررسی می‌کند.
دیگر برنامه‌های ویژه سی‌امین جشنواره سینما دو رئل به بازتاب توریسم در سینما و بررسی تاثیر تکنولوژی HD بر سینمای مستند (تصویر، صدا و طراحی) می‌پردازد.

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.