همکاری کیارستمی و بینوش مهرماه آغاز می‌شود

ژولیت بینوش، ستاره سرشناس سینمای فرانسه که سال گذشته به ایران سفر کرده بود، از اوایل پائیز آینده در فیلم جدید عباس کیارستمی رونوشت برابر اصل است نقش‌آفرینی می‌کند.
فیلمبرداری این پروژه با بودجه ای در حدود شش میلیون دلار از اکتبر امسال آغاز می شود. حدود یک سوم بودجه فیلم را کمپانی MK2 تامین می کند و احتمالا دو استودیو بریتانیایی و ایتالیایی نیز در تولید آن مشارکت خواهند داشت.
به گزارش ورایتی، فیلمنامه رونوشت برابر اصل است را خود کیارستمی نوشته و داستان آن درباره صاحب یک گالری هنری (بینوش) است که در نشستی هنری برخوردی کوتاه با یک نویسنده انگلیسی میانسال دارد. داستان فیلم بین فلورانس و توسکانی در ایتالیا روی می دهد. مارتین کارمیتزز، رئیس MK2، خبر تولید این فیلم را در آخرین ساعات روز گذشته در نشستی با حضور کیارستمی و بینوش اعلام کرد. کیارستمی فیلمنامه را برای شخص بینوش نوشته است.
بادکنک قرمز جدیدترین فیلم بینوش ۴3 ساله در بخش نوعی نگاه جشنواره فیلم کن امسال حضور دارد. این فیلم را هو هسیائو ـ هسین، فیلمساز چینی، کارگردانی کرده است. بینوش سال 1997 برای فیلم بیمار انگلیسی اسکار بهترین بازیگر زن نقش مکمل و جایزه بهترین بازیگر زن جشنواره فیلم برلین را از آن خود کرد.
او سال 2000 نیز برای فیلم شکلات نامزد اسکار بهترین بازیگر زن بود. بینوش هشت بار نامزد دریافت جوایز سزار بوده که یکبار در 199۴ برای فیلم آبی کریستف کیشلوفسکی برنده این جایزه شد.
عشاق پون نوف، خسارت، بیوه سن ـ پی یر و پنهان از جمله فیلم‌های مطرح این بازیگر مطرح است که سابقه همکاری با گروهی از بهترین فیلمسازان از جمله ژان ـ لوک گدار، اولیویه آسایاس، میشائیل هانکه، آنتونی مینگلا، جان بورمن و لویی مال را دارد.
امروز یکشنبه در مراسم رسمی بزرگداشت شصتمین جشنواره فیلم کن، فیلمی بلند متشکل از آثار چند دقیقه ای 3۵ فیلمساز بزرگ دنیا از جمله عباس کیارستمی نمایش داده می شود.

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.
آخرین خبرها