برگزیدگان دهمین جشنواره فول فریم معرفی شدند

دهمین دوره جشنواره بین‌المللی مستند فول فریم به پایان رسید و مستند صومعه به کارگردانی پرنیل رز گرونکجائر جایزه بزرگ هیات داوری و جایزه پدیده سال را از آن خود کرد.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» این مستند دانمارکی پیش از این جایزه یوریس ایونس به عنوان بهترین مستند بلند را از نوزدهمین جشنواره مستند آمستردام به دست آورده بود.
هیات داوری جایزه بهترین فیلم کوتاه برای بهترین مستند کوتاه‌تر از ۴0 دقیقه را به چشمهایت را پیوند بزن و باز نگه دار ساخته بن وو اهدا کرد.
همچنین فیلم شیطان سوار بر اسب می‌آید به کارگردانی ریکی استرن جایزه فیلم‌هیی درحال ساخت (برای حمایت از فیلم بعدی کارگردان) و جایزه «پیامدهای جنگ» را به خود اختصاص داد.
جایزه فیلم منتخب تماشاگران جشنواره فول فریم نیز به جنگ/رقص ساخته شان فاین و آندرآ نیکس فاین اهدا شد.
فیلم شرم به کارگردانی محمد نقوی مستندساز پاکستانی جایزه زنان به عنوان رهبر را به خود اختصاص داد، درحالی ‌که مستند چون انجیل به من اینچنین می‌گوید ساخته کاترین بریان ادواردز جایزه بهترین حقوق بشر جشنواره را از آن خود کرد.
در مراسم اختتامیه جشنواره در مجموع دوازده جایزه به برگزیدگان اهدا شد.
در این دوره از جشنواره فول فریم که از 12 تا ۱۵ آوریل در دورهام آمریکا برگزار شد، فیلم آب‌ث آفریقا را به عنوان مستند منتخب آریل دورفمان در برنامه «قدرت ده» به نمایش گذاشت.

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.