نمایش دوازده فیلم در جشن سینمای ایران در دانشگاه یوسی‌ال‌ای

هفدهمین جشن سالانه سینمای ایران در آرشیو فیلم و تلویزیون دانشگاه یوسی‌ال‌ای آمریکا با نمایش دو فیلم کوتاه، پنج مستند و پنج فیلم سینمایی بلند از 7 آوریل تا 11 می برگزار می‌شود.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» این بزرگترین مجموعه‌ای است که تا به حال در این دانشگاه معتبر آمریکایی از سینمای ایران به نمایش درمی‌آید و به گفته میمی برودی که برنامه ریزی این برنامه را بر عهده داشته است، دوازده فیلم از میان حدود 30 اثر معرفی شده انتخاب شده‌اند.
کمی بالاتر ساخته مهدی جعفری که پیش از این در بخش مسابقه فیلم‌های کوتاه جشنواره برلین حضور داشت و مردها همدیگر را بهتر می‌فهمند ساخته مرجان علیزاده که در جشنواره ساندنس 2007 به نمایش درآمد، دو فیلم کوتاه حاضر در جشن سینمای ایران در یوسی‌ال‌ای هستند.
دماغ به سبک ایرانی به کارگردانی مهرداد اسکویی، بهترین در غرب ساخته مریم کاشانی، صوت سکوت ساخته امیر حمز و مارک لازارز، صدای دوم به کارگردانی مجتبی میرتهماسب و ایران: یک انقلاب سینمایی به کارگردانی نادر تکمیل همایون پنج مستندی هستند که در این برنامه به نمایش درمی‌آیند.
پنج فیلم سینمایی حاضر در برنامه هم عبارت‌اند از: ماهی‌ها عاشق می‌شوند (علی رفیعی)، یک بوس کوچولو (بهمن فرمان‌آرا)، خون بازی (رخشان بنی‌اعتماد و محسن عبدالوهاب)، کارگران مشغول کارند (مانی حقیقی) و ستاره می‌شود (فریدون جیرانی).
هفدهمین جشم سالانه سینمای ایران در سالن بیلی وایلدر آرشیو فیلم دانشگاه یوسی‌ال‌ای برگزار می‌شود.
برنامه نمایش فیلم‌ها به این شرح است:
7 آوریل: ماهی‌ها عاشق می‌شوند.
14 آوریل: کارگران مشغول کارند (با حضور کارگردان) و مردها همدیگر را بهتر می‌فهمند.
25 آوریل: بهترین در غرب و دماغ به سبک ایرانی.
27 آوریل: صوت سکوت و صدای دوم.
29 آوریل: خون بازی.
4 می: یک بوس کوچولو و کمی بالاتر.
5 می: ایران: یک انقلاب سینمایی.
11 می: ستاره می‌شود.

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.