قدردانی جشنواره مستند «سیلورداکس» از جاناتان دمی

جشنواره فیلم‌های مستند «سیلورداکس» به منظور تلاش‌های جاناتان دمی در ساخت فیلم‌های مستند از این سینماگر سرشناس هالیوود قدردانی خواهد کرد.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه » مدیران این جشنواره قصد دارند در جریان یک گردهمایی که جزو برنامه‌های جنبی جشنواره به شمار می‌رود از این مستندساز پرسابقه قدردانی کنند.
در برنامه قدردانی از جاناتان دمی جدا از نمایش فیلم‌های درک کردن را کنار بگذار (محصول 1984)، شنا به سوی کامبوج ( 1987)، پسرعمو بابی ( 199۲) و هیچکاک پشت ویترین ( 1998) واپسین مستندهای وی نیز به نمایش گذاشته می‌شود.
جاناتان دمی در سال گذشته فیلم نیل یانگ؛ قلب طلا را درباره نیل یانگ چهره سرشناس موسیقی روز آمریکا ساخته و متخصص کشاورزی که ماجرای یک روزنامه نگار فعال در زمینه حقوق بشر است واپسین ساخته او به شمار می‌رود.
دمی این روزها به طور همزمان روی دو فیلم کار می‌کند که یکی از آن‌ها پروژه جنجالی او درباره جیمی کارتر است و دیگری مستندی به نام حق بازگشت است که نگاه او نسبت به پیامدهای طوفان کاترینا را بازتاب می‌دهد.
جاناتان دمی که سابقه بارها نامزدی اسکار را در کارنامه خود دارد پیش از این و در سال ۱۹۹۲ این جایزه معتبر را به خاطر کارگردانی فیلم سکوت بره‌ها دریافت کرده است.

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.