برگزیدگان بخش‌بین‌الملل بیست و پنجمین جشنواره‌ فیلم فجر معرفی شدند

برگزیدگان بخش‌بین‌الملل بیست و پنجمین جشنواره‌ فیلم فجر ساعتی پیش در تالار وحدت معرفی‌ شدند.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» این مراسم به اعطا جوایز برگزیدگان بخش‌های جام جهان‌نما: مسابقه سینمای بین‌الملل، در جستجوی حقیقت: مسابقه سینمای معناگرا و جلوه‌گاه شرق: مسابقه سینمای آسیا اختصاص داشت.
در بخش معناگرا: در جستجوی حقیقت، سیمرغ بلورین بهترین فیلمنامه به زورگیر از لهستان رسید. سیمرغ بلورین بهترین کارگردانی نیز به سینگیوس سوگماکانان برای فیلم دبیرستان شبانه روزی از کشور تایلند تعلق گرفت و بهرام توکلی از ایران سیمرغ بلورین بهترین فیلم را برای پابرهنه در بهشت به تهیه کنندگی حبیب‌الله کاسه‌ساز از آن خود کرد.
در بخش بین‌المذاهب، هیات داوران ضمن تقدیر از فیلم‌های پابرهنه در بهشت و آفتاب بر همه یکسان می‌تابد، سیمرغ بلورین را به فیلم سینه سرخ به کارگردانی پرویز شیخ طادی اهدا کردند.
در بخش سینمای آسیا: جلوگاه شرق جایزه بهترین فیلمنامه به فیلم پرستوی آبی از کشور کره، بهترین کارگردانی به فیلم روزهای آتش از کشور ژاپن و بهترین فیلم به اتوبوس شب به کارگردانی کیومرث پوراحمد رسید.
و جایزه ویژه مصطفی عقاد به مناسبت سال پیامبر اعظم (ص)  به بهرام توکلی برای کارگردانی پابرهنه در بهشت اهدا شد.
برگزیدگان بخش بین‌الملل نیز به شرح زیر معرفی شدند:
ملکه رودخانه محصول مشترک نیوزیلند و بریتانیا جایزه بهترین دستاوردهای هنری را گرفت. دیپلم افتخار بهترین بازی به باران کوثری برای خون بازی رسید، سیمرغ بلورین بازیگری به اولریش موهه برای زندگی دیگران از آلمان تعلق گرفت و هیات داوران جایزه ویژه خود را به فیلم آخرین روزها: سوفی شول اهدا کرد.
جایزه بهترین فیلمنامه به فیلم زندگی دیگران رسید و رخشان بنی اعتماد سیمرغ بلورین بهترین کارگردانی را برای خون بازی از آن خود کرد.
جایزه بهترین فیلم به هم زندگی دیگران تعلق گرفت که نماینده سینمای آلمان در اسکار بهترین فیلم خارجی زبان است.

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.