نامزدهای دریافت تندیس جشن سینمای ایران

نامزدهای دریافت تندیس دهمین جشن سینمای ایران، در ۱۵ رشته سینمایی معرفی شدند.
به گزارش«پایگاه خبری فیلم کوتاه» با پایان نمایش فیلم‌های متقاضی شرکت در جشن سینمای ایران و خاتمه اولین مرحله شمارش آرا توسط هیات رئیسه آکادمی داوری دهمین دوره مراسم اهدا تندیس خانه سینما، نامزدهای رشته‌های مختلف سینمایی به شرح زیر اعلام شدند:
بهترین فیلم
تقاطع به تهیه کنندگی(ناصر شفق و سعید حاجی میری).
چهارشنبه سوری به تهیه کنندگی(سیدجمال ساداتیان).
عصر جمعه به تهیه کنندگی(جهانگیر کوثری).
کافه ستاره به تهیه کنندگی(مصطفی شایسته).
میم مثل مادر به تهیه کنندگی(منوچهر محمدی).
 بهترین کارگردانی
ابوالحسن داودی برای تقاطع.
سامان سالور برای چند کیلو خرما برای مراسم تدفین.
اصغر فرهادی برای چهارشنبه سوری.
سامان مقدم برای کافه ستاره.
رسول ملاقلی پور برای میم مثل مادر.
بهترین فیلمنامه
به آهستگی (پرویز شهبازی).
تقاطع (فرید مصطفوی و ابوالحسن داودی).
چهارشنبه سوری (اصغر فرهادی و مانی حقیقی).
چند کیلو خرما برای مراسم تدفین (سامان سالور).
عصر جمعه(فرید مصطفوی).
بهترین بازیگر نقش اول مرد
پرویز پرستویی (به نام پدر).
خسرو شکیبایی (چه کسی امیر را کشت؟).
حمید فرخ نژاد (چهارشنبه سوری).
محمدرضا فروتن (به آهستگی).
رضا کیانیان (یک بوس کوچولو).
بهترین بازیگر نقش اول زن
گلاب آدینه (وقتی همه خواب بودند).
هدیه تهرانی (چهارشنبه سوری).
رویا تیموریان (کافه ستاره).
گلشیفته فراهانی (میم مثل مادر).
رویا نونهالی (عصر جمعه).
بهترین بازیگر نقش مکمل مرد
بیژن امکانیان (تقاطع).
حامد بهداد (کافه ستاره).
آتیلا پسیانی (چه کسی امیر را کشت؟).
حسن پورشیرازی (به آهستگی).
جمشید هاشم‌پور (میم مثل مادر).
بهترین بازیگر نقش مکمل زن
پانته آبهرام (چهارشنبه سوری).
سحر دولتشاهی (میم مثل مادر).
الناز شاکردوست (چه کسی امیر را کشت؟).
ترانه علیدوستی (چهارشنبه‌سوری).
مهتاب نصیرپور (به نام پدر).
 بهترین فیلمبرداری
بهرام بدخشانی (تقاطع).
حسین جعفریان (چهارشنبه‌سوری).
محمد داودی (زمستان است).
علی محمد قاسمی (یادداشت بر زمین).
محمود کلاری (گرگ و میش).
بهترین تدوین
حسن حسندوست (زمستان است).
بهرام دهقانی (تقاطع).
هایده صفی‌یاری (چهارشنبه‌سوری).
عباس گنجوی (یک بوس کوچولو).
محمدرضا موئینی (کافه ستاره).
 بهترین صدابرداری
حسن زاهدی (چهارشنبه سوری).
محمود سماک‌باشی (میم مثل مادر).
محمد مختاری (تقاطع).
مهران ملکوتی (به نام پدر).
جهانگیر میرشکاری (جایی در دور دست).
بهترین طراح هنری
امیر اثباتی (تقاطع).
ایرج رامین‌فر (از دوردست).
آیدین ظریف (کافه ستاره).
فرهاد فارسی (یک بوس کوچولو).
فرهاد ویلکیجی (میم مثل مادر).
بهترین موسیقی متن
احمد پژمان (یک بوس کوچولو).
کامبیز روشن روان (سفر به هیدالو).
آریا عظیمی‌نژاد (میم مثل مادر).
محمدرضا علیقلی (به نام پدر).
محمدرضا علیقلی (تقاطع).
بهترین صداگذاری و میکس
پرویز آبنار (مکس).
حسین ابوالصدق و جهانگیر میرشکاری (جایی در دوردست).
فریدون خوشابافر (آکواریوم).
فرهاد ارجمندی (تردست).
محمدرضا دلپاک (یک بوس کوچولو).
بهترین چهره‌پردازی
عبداله اسکندری (شهرآشوب).
مهری شیرازی (کافه ستاره).
محمدرضا قومی (مکس).
محمدرضا قومی (وقتی همه خواب بودند).
مهرداد میرکیانی (یک بوس کوچولو).
بهترین جلوه‌های ویژه
محسن روزبهانی (تقاطع).
محسن روزبهانی (شبانه).
محسن شاه‌ابراهیمی (زاگرس).
جواد شریفی (به نام پدر).
عباس شوقی (پروانه‌ای در مه).
دهمین جشن بزرگ سینمای ایران روز سه‌شنبه 21 شهریور همزمان با روز ملی سینما در تالار وحدت برگزار و از برگزیدگان تجلیل می‌شود.

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.