میرکریمی:نماینده ایران در اسکار باید فیلم شایسته‌ای باشد

رضا میرکریمی، رئیس هیات مدیره خانه سینما گفت: نماینده سینمای ایران در مراسم اسکار باید فیلم شایسته‌ای باشد.
رضا میرکریمی رییس هیات مدیره خانه سینما با بیان این مطلب درباره حضور نماینده‌ای از سینمای ایران در مراسم اسکار گفت:امیدوارم حق به حقدار برسد و هر کس بهترین نماینده برای سینمای ایران است به مراسم اسکار معرفی شود.
رییس هیات مدیره خانه سینما درباره انتخاب نماینده سینمای ایران در مراسم اسکار گفت: نماینده سینمای ایران فارغ از هر نگاه صنفی،سیاسی و... برای شرکت در مراسم اسکار معرفی خواهد شد.
وی درباره نامه‌نگاری یکی از پخش کننده‌های خارجی درباره معرفی یکی از فیلم‌های ایرانی به اسکار اظهار داشت:این نامه‌نگاری یک امر مرسوم است و فیلم‌هایی که پخش کننده خارجی دارند،پخش‌کننده خارجی تقاضای شرکت این فیلم در اسکار را می‌کند.
سعید رجبی فروتن رییس حوزه معاونت امور سینمایی وزارت ارشاد نیز درباره این نامه گفت:این امر خیلی غیرمتعارف نیست.در طول سال از این طور نامه‌های بسیاری به معاونت سینمایی می‌رسد. وی گفت:هر فیلمی که به عنوان نماینده سینمای ایران به جشنواره‌های خارجی معرفی می‌شود.باید نماینده شایسته‌ای برای کشور ما باشد و هرگونه جوسازی و نامه‌نگاری تغییر در نگرش‌ها و سیاست‌های سینمایی کشور ایجاد نخواهد کرد.
گفتنی است، هر ساله اوایل مهرماه نماینده سینمای ایران برای شرکت در مراسم اسکار توسط هیاتی متشکل از فیلمسازان و سینماگران نخبه از سینمای ایران معرفی می‌شود.

اخبار مرتبط:
 رییس کمپانی سونی آفساید را برای حضور در اسکار 2007 دعوت کرد

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.