لیندا المن

نگرانی مستندساز آمریکایی از تحریف حادثه یازدهم سپتامبر

کارگردان مستندی درباره حمله تروریستی یازدهم سپتامبر از این مساله که فیلم‌های هالیوودی درباره این حادثه، فیلمش را تحت‌الشعاع قرار دهند، ابراز نگرانی کرد.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» لیندا المن سازنده مستند بر خاک وطن به رویترز گفت: امیدوارم حقیقت در دل داستان ناپدید نشود.
خانم المن که پیش از این به عنوان تهیه‌کننده خبر در شبکه NBC فعالیت کرده افزود: من با داستانی کردن ماجراها درباره یازدهم سپتامبر مشکلی ندارم، چون مردم باید گوش به زنگ باشند و از یاد نبرند. فقط امیدوارم داستان جایگزین حقیقت نشود. چون حقیقت تکان‌دهنده است.
اشاره او به فیلم جدید اولیور استون مرکز تجارت جهانی که از 9 آگوست در سراسر آمریکا به نمایش درمی‌آید و مینی سریال راهی به یازدهم سپتامبر تولید شده در شبکه تلویزیونی ABC است.
بر خلاف دو اثر یاد شده، هدف المن وفادار ماندن به گزارش کمیسیون ویژه یازدهم سپتامبر و ارائه نسخه دقیقی از وقایع  به لحاظ تاریخی و زمان‌بندی بوده است.
المن می‌گوید: میلیون‌ها نسخه از کتاب گزارش کمیسیون تحقیق درباره حادثه یازدهم ستامبر فروخته شد، اما هیچکس آن را نخوانده است.
مستند بر خاک وطن قرار است ماه آینده از یک شبکه تلویزیونی کابلی پخش شود. این فیلم با بودجه‌ای حدود یک میلیون دلار ساخته است.
نریشن این مستند را کوین کاستنر و هیلاری سوانک بازیگران مشهور آمریکایی گفته‌اند و شامل مصاحبه‌های دیده نشده‌ای با خانواده قربانیان حادثه حمله به برج‌های مرکز تجارت جهانی است.

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.
آخرین خبرها