مخملباف میهمان جشنواره «زردآلوی طلایی»

سومین جشنواره بین‌المللی فیلم «زردآلوی طلایی» روز گذشته در حالی در ایروان پایتخت ارمنستان،افتتاح شد که محسن مخملباف یکی از میهمانان افتخاری این دوره از رقابت‌هاست.
سومین جشنواره فیلم «زردآلوی طلایی» روز گذشته با نمایش فیلم ناموس(هامو بک‌‌نظروف)، موسس سینمای ارمنی‌ها افتتاح شد.
فیلم‌های شرکت کننده در این جشنواره در سه بخش فیلم‌های سینمایی،فیلم‌های مستند و چشم‌انداز سینمای ارمنی با یکدیگر به رقابت خواهند پرداخت.
میهمان افتخاری این دوره از رقابت‌ها نیز عبارتند از:محسن مخملباف،آرتاوازد پلشیان،مارکو بلوشیو و تونینو گوئرا،فیلمنامه‌نویس مشهور ایتالیا.
برگزارکنندگان جشنواره از این افراد به خاطر نقش موثرشان در فرایند توسعه هنر فیلمبرداری جهان،با اعطای جوایزی قدردانی خواهند کرد.
سومین جشنواره «زردآلوی طلایی» روز گذشته افتتاح شده و پس از پنج روز در تاریخ 5 جولای نیز به کار خود پایان خواهد داد.
در حالیکه موضوع اصلی این جشنواره «تقاطع فرهنگ‌ها و تمدن‌هاست» هر ساله از کارگردانان جهان که در بستر فرهنگ‌ها و آداب و رسوم مختلف رشد کرده‌اند دعوت می‌شود تا به همراه آثار خود در این عرصه رقابتی در ایروان دور هم جمع شوند.
امسال نیز همانند سال‌های گذشته،فیلم‌های ساخته شده طی سال‌های 2004 تا 2006 مجاز به شرکت در دو بخش رقابت‌ بین‌المللی،سینمایی و مستند هستند و در نهایت در هر بخش به یک فیلم برگزیده جایزه «زردآلوی طلایی» و «لوح یابود» اعطا خواهد شد.
این جشنواره بخش رقابتی دیگر نیز دارد که مخصوص آثار سینمای ارمنی است که در این بخش فیلم‌های کوتاه،بلند،مستند و انیمیشنی که در خلال سال‌های 2004 تا 2006 توسط فیلمسازان ارمنی ساخته شده است،به نمایش درخواهد آمد.
در این دوره از جشنواره بیش از 140 فیلم از 37 کشور جهان به نمایش درخواهد آمد.
در این جشنواره تاکنون از کارگردانان مشهوری چون عباس کیارستمی،آتم ایگویان،کرزسیستوف زانوسی،جوس استلینگ،نیکیتا میخالوف و بسیاری دیگر قدردانی شده است.

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.
آخرین خبرها