تحرک جدید در آسیای شرقی برای تولید فیلم

کمپانی تازه تاسیس «جی ای مدیا» دیروز در جریان برگزاری جشنواره کن اعلام کرد که طی پنج سال آینده مبلغ 200 میلیون دلار برای تولید در صنعت سینما و تلویزیون سرمایه گذاری می‌کند.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» نشریه اینترنتی ایندی‌وایر اعلام کرد این شرکت چینی که اخیرا با اختصاص 30 میلیون دلار به تولید پنج فیلم وارد صنعت سینما شده بود، قرار است سرمایه گذاری خود را بر تولید آثار سینمایی و تلویزونی در شرق آسیا بخصوص کشورهای هنگ کنگ، چین و تایوان متمرکز کند.
«جی ای مدیا» یک شرکت فرعی متعلق به گروه جیان است. این گروه صنعتی در زمینه منابع انرژی بیوشیمی فعالیت می‌کند و از طریق «جی ای مدیا» سه فیلمساز برجسته هنگ کنگی را به عنوان مشاور امور هنری و سرگرمی سازی به کار گرفته است.
استنلی کوان، نانسون شی و جفری چان قرار است زمینه توسعه فعالیت این شرکت در امر هنری را فراهم کنند.
شی و چان قرار است امور مربوط به پخش و توزیع فیلم را سامان دهند و کوان در زمینه تولید فعالیت خواهد کرد.
قرار است 200 میلیون دلار سرمایه مذکور، صرف تولید فیلم‌هایی با بودجه بین یک تا دوازده میلیون دلار شود. در حالی که سالانه ده میلیون دلار هم به تولید آثار تلویزیونی اختصاص خواهد یافت.
تا به حال ساخت فیلم‌هایی به کارگردانی تسویی هارک، استنلی کوان و آن هوی قطعی شده است. هوی قرار است فیلمی هشت میلیون دلاری بر اساس کتاب پرفروش دنیس چونگ با عنوان بچه‌های صیغه‌ای بسازد که چو یون فت نقش اصلی آن را بازی می‌کند.
پروژه دوازده میلیون دلاری کوان نیز که بروس نام دارد، بر رابطه میان بروس لی و پسرش براندون متمرکز است.

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.
آخرین خبرها