فصل جوایز سینمایی با موفقیت «میلیونر زاغه‌نشین» آغاز شد

انجمن ملی نقد آمریکا فیلم میلیونر زاغه‌نشین ساخته دنی بویل فیلمساز انگلیسی را به عنوان بهترین فیلم سال 2008 برگزید.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» به نقل از اسوشیتد پرس، جوایز این انجمن که آغازگر فصل جوایز سینمایی است، شانس فیلم مستقل بویل را برای رقابت در اسکار امسال بیشتر کرد.
به نظر می‌رسد میلیونر زاغه‌نشین به عنوان یک فیلم مستقل قرار است در جوایز امسال همان نقشی را داشته باشد که جونو و خانم سان‌شاین کوچک در سال‌های اخیر داشتند.
این فیلم که چند روز پیش در جوایز سینمای مستقل بریتانیا به عنوان بهترین فیلم معرفی شد، داستانش در شهر بمبئی هند می‌گذرد.
دو پاتل که در فیلم بویل نقش اصلی را بازی می‌کند، جایزه انجمن ملی نقد را به عنوان بازیگر مرد رو به پیشرفت دریافت کرد.
جایزه بهترین بازیگر مرد به کلینت ایستوود برای فیلم اکران نشده گرن تورینو رسید و آن هاتاوی بازیگر فیلم ریچل ازدواج می‌کند بهترین بازیگر زن شناخته شد.
جاش برولین که امسال در نقش جرج بوش در فیلم دابلیو اولیور استون روی پرده سینماها بود، جایزه بهترین بازیگر نقش مکمل مرد را برای بازی در فیلم میلک گرفت و جایزه بهترین بازیگر نقش مکمل زن به پنه‌لوپه کروز برای ویکی کریستینا بارسلونا از وودی آلن رسید.
فیلم شک نیز علاوه بر دریافت جایزه ترکیب بازیگران، جایزه بهترین بازیگر رو به پیشرفت زن را برای ویولا دیویس به ارمغان آورد.
مرد روی سیم مستند تحسین شده امسال جایزه بهترین مستند، وال-ای جایزه بهترین انیمیشن بلند و مغول جایزه بهترین فیلم خارجی را دریافت کردند.
انجمن ملی نقد که اعضای آن ترکیبی از مورخان، دانسجویان و اساتید دانشگاه هستند، در سال 190 تاسیس شد.
مراسم اهدای جوایز این انجمن روز 14 ژانویه در نیویورک برگزار می‌شود و اجرای مراسم بر عهده ووپی گلدبرگ بازیگر سیاهپوست برنده جایزه اسکار خواهد بود.
سال گذشته جایزه بهترین فیلم انجمن به پیرمردها سرزمین ندارند ساخته برادران کوئن اهدا شد که این فیلم در نهایت جایزه اسکار بهترین فیلم را نیز به دست آورد.

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.