کارآموزان اروپایی برای «سینما حقیقت» بولتن منتشر می‌کنند

«شبکه سینمای جوان اروپا» (Nisi Masa) که یک سازمان غیر انتفاعی است، در دومین جشنواره مستند سینما حقیقت در تهران ورک‌شاپی برای روزنامه‌نگاران جوان اروپایی برگزار می‌کند.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» این ورک‌شاپ در قالب انتشار نشریه روزانه‌ای برگزار می‌شود که به دو زبان فارسی و انگلیسی در جشنواره توزیع خواهد شد.
بنا به اعلام وب‌سایت این سازمان، این نشریه روزانه در 5 شماره 8 صفحه‌ای و با شمارگان حداقل 500 نسخه منتشر و به شکل رایگان در اختیار مخاطبان و مهمانان جشنواره قرار خواهد گرفت.
سرمقاله، نقد فیلم و مصاحبه با فیلمسازان محتوای هر شماره از این نشریه روزانه را تشکیل می‌دهند که با نام Nisimazine منتشر خواهد شد.
سردبیری این نشریه بر عهده متیو دارا از فرانسه و از کارکنان Nisi Mماتیو دارا و جود لیسترasa خواهد بود و جود لیستر از انگلستان به عنوان هماهنگ کننده او را همراهی می‌کند.
این سازمان با انتشار فراخوانی که آخرین مهلت آن ماه جولای بود، از روزنامه‌نگاران جوان اروپایی دعوت کرد فرصت حضور در ورک‌شاپ را داشته باشند.
در نهایت چهار روزنامه‌نگار و یک عکاس از جمع متقاضیان برای حضور در تحریریه نشریه روزانه انتخاب می‌شوند و هزینه‌های اقامت آنها در تهران تامین خواهد شد.
این در حالی است که یک سردبیر ایرانی در کنار هماهنگ کننده، روزنامه‌‌نگار و طراح گرافیک ایرانی گروه اروپایی را همراهی می‌کنند.
«شبکه سینمای جوان اروپا» پیش از این کارگاه‌های مشابهی را در سه دوره جشنواره فیلم کن، جشنواره داک‌پوینت در فنلاند و جشنواره‌های تورین و آلبا در ایتالیا برگزار کرده و کارگاه‌های آینده آن در جشنواره سینما حقیقت و جشنواره مستند آمستردام برپا می‌شوند.
نکته قابل تامل آن است که سینما حقیقت نخستین رویداد غیر اروپایی است که این کارگاه در آن برپا و نشریه روزانه منتشر خواهد شد.
«شبکه سینمای جوان اروپا» به عنوان یک سازمان غیر انتفاعی از کمک هزینه اتحادیه اروپا و شورای اروپا برای اداره خود و برگزاری برنامه‌هایش استفاده می‌کند.
از جمله حامیان این شبکه می‌توان به بنیاد فرهنگی آلیانز، بنیاد فرهنگی اروپا، بنیاد فرانسه و کمپانی کانن اشاره کرد.
مقر این سازمان که در زمینه ترویج و ارائه فیلم‌های کوتاه اروپایی نیز فعالیت دارد، در پاریس پایتخت فرانسه واقع است.

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.
آخرین خبرها