دارن آرنوفسکی و اسکات فرانکلین، تهیه‌کنندگان فیلم «کشتی‌گیر»

«کشتی‌گیر» فاتح اسکار سینمای مستقل شد

فیلم کشتی‌گیر ساخته دارن آرنوفسکی با دریافت جوایز بهترین فیلم، بازیگر نقش اول مرد و فیلمبرداری پیشتاز بیست و چهارمین دوره جوایز سینمای مستقل «اسپیریت» شد.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» مراسم اهدای این جوایز که معادل اسکار در عرصه سینمای مستقل است، شب گذشته در سانتا مونیکا برگزار شد.
کشتی‌گیر که پیش از این جایزه شیر طلایی جشنواره ونیز را به دست آورده بود و در فصل جوایز سینمایی نیز موفق بود، علاوه بر دریافت جایزه بهترین فیلم مستقل سال، جایزه بهترین بازیگر نقش اول مرد را برای میکی رورک و بهترین فیلمبرداری را برای ماریس آلبرتی به ارمغان آورد.
دیگر فیلم موفق در جوایز امسال اسپیریت، ویکی کریستینا بارسلونا وودی آلن بود که جوایز بهترین فیلمنامه (آلن) و بهترین بازیگر نقش مکمل زن (پنه‌لوپه کروز) را دریافت کرد.
میلک ساخته گاس ون‌سنت نیز جوایز بهترین فیلمنامه اول (داستین لنس بلک) و بهترین بازیگر نقش مکمل مرد (جیمز فرانکو) را به دست آورد.
تام مک‌کارتی جایزه بهترین کارگردان را برای فیلم ملاقات کننده گرفت و جایزه بهترین فیلم اول به چارلی کافمن برای نیویورک، جزء به کل رسید.
جایزه بهترین بازیگر نقش اول زن به ملیسا لئو برای فیلم رودخانه یخ‌زده اهدا شد که یکی از موفق‌ترین فیلم‌های مستقل سال بود.
فیلم مرد روی سیم ساخته جیمز مارش جایزه بهترین مستند و کلاس ساخته لورن کانته برنده نخل طلایی جشنواره کن 2008 نیز جایزه بهترین فیلم خارجی را دریافت کرد.
جایزه جان کاساوتیس نیز به فیلم در جست‌وجوی بوسه شبانه اهدا شد.
جوایز اسپیریت که پس از 24 سال به رویدادی معتبر تبدیل شده است، به تقدیر از فیلم‌های کم‌خرج سینمای آمریکا اختصاص دارد و امسال با اجرای استیو کوگان کمدین انگلیسی برگزار شد.

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.