مستند کوتاه برنده اسکار در هند اکران می‌شود

مگان میلان که امسال جایزه اسکار بهترین مستند کوتاه را به دست آورد، قصد دارد فیلمش را برای آگاهی بخشی در پنج شهر هند اکران کند.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» او که برای مستند 39 دقیقه‌ای لبخند بزن پینکی اسکار 2009 را به دست آورد، برای کمک به کودکان هندی نمی‌خواهد صبر کند.
در این مستند، میلان نشان می‌دهد که زندگی پینکی سونکار -کودک هندی فقیری که از مشکل از ریخت افتادگی دهان رنج می‌برد- چگونه پس از عمل جراحی متحول می‌شود.
لبخند بزن پینکی همچنین نسبت به این نقص به عموم مردم اطلاعات داده و علاوه بر ایجاد فرصت آموزش تحصیلی برای او، باعث پیشرفت دهکده محل زندگی او شده است.
این فیلم چهارشنبه گذشته از شبکه اچ‌بی‌او روی آنتن رفت و میلان می‌خواهد برای افزایش آگاهی بخشی درباره این مشکل و نحوه درمانش، آن را به شکل محدود از اواخر ماه اگوست در پنج شهر مومبای، دهلی، کلکته، چنای و بنگلور اکران کند.
این کارگردان جوان در گفت‌وگو با رویترز می‌گوید هندی‌ها از این که فیلمی درباره آنها جایزه اسکار برده است، بسیار خوشحال شده‌اند.
میلان در پاسخ به سوالی درباره وضعیت فعلی پینکی سونکار می‌گوید مدتی است نتوانسته با او حرف بزند، چون در دهکده او خط تلفن و برق وجود ندارد. اما هر هفته با جراح پلاستیکی که پینکی را عمل کرده، هر هفته درباره او صحبت می‌کند.
به گفته او، وضعیت زندگی این دختر هندی پس از جراحی بهتر شده و به او یک بورس تحصیلی پیشنهاد شده است.

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.