تصویری از مگومی یوکوتا پیش از ربوده شدن

مستندی درباره دختر ربوده شده ژاپنی توسط کره‌شمالی

سازندگان مستندی درباره یک دختر ژاپنی که در دهه هفتاد میلادی توسط ماموران کره‌شمالی دزدیده شد، امیدوارند مساله او و سایر ربوده‌شده‌گان را در معرض دید مخاطبان گسترده‌تری در سراسر جهان بگذارند.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» مگومی یوکوتا در سال 1977 در راه خانه‌اش ناپدید شد. او که در آن زمان سیزده سال داشت، به شمایل آن دسته از شهروندان ژاپنی تبدیل شد که در دهه‌های هفتاد و هشتاد به عنوان تمرین جاسوسی توسط ماموران مخفی کره‌شمالی ربوده شدند.
بر اساس گزارش خبرگزاری رویترز، کریس شریدان آمریکایی که به اتفاق همسرش پتی کیم مستند آدم‌ربایی: داستان مگومی یوکوتا را تهیه کرده است، می‌گوید: احساس کردیم این داستانی است که باید گفته شود، بخصوص در آمریکای شمالی. چون در این منطقه اغلب مردم چیزی درباره آن نشنیده‌اند.
این زوج فیلمساز قصد دارند فیلم‌شان را سه‌شنبه هفته آینده برای خانواده‌های افراد ربوده شده به نمایش بگذارند.
کیم جونگ ایل رهبر کره‌شمالی در سال 2003 تایید کرد که سیزده ژاپنی در آن سال‌ها دزدیده شده‌اند. از این تعداد، پنج نفر به کشورشان بازگشتند و مسئولان کره می‌گویند هشت نفر دیگر از جمله مگومی یوکوتا مرده‌اند.
مادر و پدر مگومی سال‌ها برای دستیابی به واقعیت سرنوشت دخترشان جنگیده‌اند و مبارزه آنها محور مستند اخیر است. این مستند امسال در اغلب جشنواره‌های مهم آمریکا به نمایش درآمده است.

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.