کشاورزی: کتابخانه آستان قدس گنجینه‌ای غنی است

رضا کشاورزی با فیلم گنج نهان در بخش مسابقه پنجمین جشنواره فیلم رضوی حضور داشت.
وی در گفت‌وگو با خبرنگار «پایگاه خبری فیلم کوتاه» در مورد پروسه تولید فیلم گفت: کاملی من و ستاره سماوی و امین اصلانی تحقیقات مدون در ابتدای پروسه تولید داشتیم و در ادامه در حدود سه ماه به صورت انفرادی تحقیق و پژوهش انجام دادم. کتابخانه آستان قدس رضوی به عنوان یک گنجینه در جوار حرم قرار دارد و انواع و اقسام کتاب‌های خطی و نایاب در مخزن این کتابخانه  وجود دارد.
وی در مورد ساختار فیلم گفت: یک نوع پرداخت زیباشناسانه در مورد محتویات و منابع موجود در کتابخانه را به تصویر کشیدیم و نریشن‌های فیلم را محمدرضا اصلانی نوشتند و خودم این نریشن‌ها را در فیلم خواندم. در این نریشن‌ها به کلیت بنای کتابخانه، تاریخ ساخت و نحوه جمع‌آوری کتاب‌های ارزشمند و نایاب پرداخته می‌شود.
کشاورزی ضمن تاکید به وجوه تخصصی کتابخانه آستان قدس تاکید کرد: اغلب کتاب‌های کتابخانه مورد توجه متخصصان و پژوهشگران است و برای کارهای تحقیقاتیشان به این منبع مهم و اثرگذار رجوع دارند و اغلب مراجعه‌کنندگان از اقشار دانشجو و پژوهشگر هستند. مردم عادی هم می‌توانند به موزه کتابخانه مراجعه‌ای داشته باشند.
وی درمورد روند فیلمبرداری فیلم عنوان کرد: به دلیل وجود محدویت‌هایی برای فیلمبرداری در آستان قدس نتوانستیم به تمام لوکیشن‌ها دسترسی پیدا کنیم. زیرا در طول روز حجم بالایی از مراجعه‌کننده دارند و امکان فیلمبرداری محدود می‌شود. در رابطه با حضور در کتابخانه به علت ارزشمند بودن کتاب‌های خطی محدویت‌هایی برای نورپردازی به علت حساس بودن در کارمان داشتیم.
این مستندساز در مورد تاثیرات برگزاری جشنواره فیلم رضوی گفت: یکی از مسائل حائز اهمیت در تولیدات مستند بحث تحقیق و پژوهش است که جشنواره باید در این ارتباط حمایت‌های لازم را انجام بدهد.

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.
اخبار مرتبط
آخرین خبرها