صالح مدرسه‌ای: برگزاری جشنواره یک فرصت استثنایی است

عباس صالح مدرسه‌ای با مستند تنها تو برای همیشه‌ای در بخش مسابقه پنجمین جشنواره فیلم رضوی حضور دارد.
وی در گفت‌وگو با خبرنگار «پایگاه خبری فیلم کوتاه» در مورد مضمون فیلمش عنوان کرد: در این فیلم به مقوله راز و نیایش انسان‌ها می‌پردازم. در واقع نیایش یک نوع عشق‌ورزی و توجه به خالق هستی است. برای ساخت این مستند تلاش کردم از کارگیری حرف‌های تکراری و کلیشه‌ای دوری کنم و تجربه جدیدی را به تصویر دربیاورم.
وی در ادامه تاکید کرد: فیلم‌های مذهبی در واقع رویه‌ای یکسان و یک سری الگوهای نام آشنا دارند. بنابراین این رویکرد جدید باعث شد کل گروه هم از تولید فیلم احساس رضایت داشته باشند. همان گونه‌ای که هستی زیبا و دلفریب است و تلاش کردیم به اندازه توان و شعورمان این موضوع در فیلم به تصویر دربیاوریم. با نشان دادن جهانی سیاه و تیره نمی‌توانیم فیلمی در خورتوجه داشته باشیم.
صالح مدرسه‌ای ضمن تاکید بر توجه داشتن به تمام مخاطبان تاکید کرد: تلاش کردم ساختار فیلمم به گونه‌ای باشد اگر مخاطب خارجی فیلم را دید بتواند با مفاهیم آن ارتباط برقرار کند.
این مستندساز ادامه داد: برایم مسئله مهمی بود که اغلب مخاطبان با دیدن فیلم احساس آرامش و راحتی می‌کردند. یکی از دلایل مهم بروز چنین مسئله‌ای دوری گزیدنم از طرح شعار است. در طی این سال‌ها آن‌قدر آثار شعاری ساختیم که مخاطب از دیدن آنها خسته شده است.
وی در مورد برگزاری جشنواره فیلم رضوی گفت: برگزاری جشنواره یک فرصت استثنایی برای فیلمسازان است که باید قدر آن را بدانند و نباید به مسائل حاشیه‌ای توجه کنیم. به هر حال محوریت نام امام رضا (ع) به جشنواره اهمیت خاصی داده است و به گونه‌ای جشنواره باید حرکت کند که همه با هر نوع تفکر و بینش امکان حضور داشته باشند.

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.
اخبار مرتبط
آخرین خبرها