گزارشی از حضور گسترده فیلم های با موضوع فوتبال در کن

فیلم های فوتبالی امسال در جشنواره کن با فرا رسیدن تب و تاب پیش از جام جهانی 2006 آلمان طوفان به پا کرده اند.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» اریک کرچبام خبرنگار رویترز در کن امروز در گزارشی می نویسد: در گذشته به تصویر کشیدن هیجان های بازی، انرژی ورزشگاه های فشرده یا بازسازی کردن صحنه های خاطره انگیز فوتبال مشکل بود، اما محبوبیت جهانی رو به گسترش این ورزش آنها را وادار کرده روش دیگری بیابند و حالا فوتبال راهش را به درام ها، مستندها و کمدی های حاضر در کن باز کرده است.
پله افسانه فوتبال جهان که برای اولین نمایش جهانی مستندی درباره زندگی اش با عنوان پله ابدی به کن آمده است به رویترز گفت که نمی داند چرا رسیدن این بازی زیبا به سینماها این قدر طول کشیده است: این حیرت آور است و من بارها در برابر این پرسش قرار گرفته ام. در برزیل فوتبال مهم ترین ورزش است، ولی هرگر فیلمی درباره آن نداشته ایم.
پله افزود: نمی دانم چرا زودتر از این شروع نکردند. من همیشه با دوستان فیلمسازم درباره این که چرا فیلم فوتبالی وجود ندارد، حرف می زدم. حالا آنها توجه به این نوع داستان ها را آغاز کرده اند.
این گزارش به فیلم هایی مثل رئال،فیلم درباره ستاره های رئال مادرید و دو کمدی اسپانیایی به نام طولانی ترین پنالتی جهان و رومئو و ژولیت ازدواج کرده اند اشاره می کند که در کن حضور دارند. فیلم دوم درباره ازدواج دو طرفدار تیم های بارسلونا و رئال مادرید است.
دیگر فیلم های با موضوع فوتبال در جشنواره کن She's the Man درباره دختری نوجوان که برای بازی در تیم فوتبال مدرسه وانمود می کند پسر است و حالا و برای همیشه درباره سقوط هواپیمایی در سال 1949 که اعضای یک تیم ایتالیایی را به کشتن داد، هستند.
همچنین فیلم های مسابقه بزرگ با موضوع درگیری میان سه هوادار که فینال جام جهانی 2002 را در مناطق دورافتاده تماشا می کنند و بازی بقای شان که نشان می دهد تیم فوتبال آمریکا چگونه در جام جهانی 1950 انگلستان را یک بر صفر شکست داد، در کن 2005 حضور دارند.
سیمون دوسانتیاگو مدیر تهیه فیلم شرکت سوگپاک که پخش جهانی رئال،فیلم را برعهده دارد، می گوید: نمی دانم چرا در گذشته فیلم های کمی با موضوع فوتبال ساخته می شد، اما تعداد زیادی حالا آمده اند. فوتبال موضوع جذابی برای فیلمسازان است. هواداران فوتبال در همه کشورها فراوانند. حدس می زنم یکی از دلایل رویکرد به فیلم های فوتبالی جام جهانی 2006 باشد.
گزارشگر رویترز پول را یکی دیگر از دلایل می شمارد و به موفقیت تجاری فیلم های مثل بکام سانتر کن و معجزه برن که در سال های اخیر اکران شدند، اشاره می کند.
بر اساس این گزارش فیلم های دیگری هم درحال ساخت هستند که یکی از آنها زیدان:پرتره ای از قرن 21 است. پانزده دوربین زین الدین زیدان هافبک سرشناس رئال مادرید را در تمام طول یکی از بازی های این تیم دنبال کرده اند. از این تعداد٬ دو دوربین زوم «های دیفینیشن» که پیش از این ارتش آمریکا از آنها استفاده کرده بود، برای برداشت تصویر از حرکت های زیدان به کار رفته است.

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.
آخرین خبرها