معرفی فیلم‌های بخش ویژه ایران در جشنواره مستند «هات داکس»

فیلم‌های ایرانی انتخاب شده برای نمایش در بخش ویژه سینمای مستند ایران در پانزدهمین جشنواره بین‌المللی مستند هات داکس معرفی شدند.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» برنامه ریزان این جشنواره که در زمان برگزاری نخستین دوره جشنواره سینما حقیقت به ایران سفر کرده بودند، شش مستند بلند، نیمه بلند کوتاه را برای نمایش در بخش «تمرکز بر ایران» انتخاب کرده‌اند.
بر اساس این گزارش، همه مادران من ساخته ابراهیم سعیدی و زهاوی سنجاوی، سیانوزه به کارگردانی رخساره قائم مقامی، روزهای بی‌تقویم ساخته مهرداد اسکویی، کارت قرمز ساخته مهناز افضلی، تهران انار ندارد از مسعود بخشی و به کجا تعلق دارم؟ به کارگردانی مهوش شیخ‌الاسلامی در این بخش ویژه به نمایش درمی‌آیند.
این درحالی است که برگزار کنندگان جشنواره اعلام کرده‌اند دیگر فیلم‌های مستند ایرانی که در بخش‌های دیگر جشنواره پذیرفته شده‌اند، طی چند روز آینده معرفی خواهند شد.
همچنین برنامه بخش ویژه «ساخت مکزیک» جشنواره هات داکس اعلام شد و شش فیلم مستند از این کشور در آن به نمایش درمی‌آیند.
در بخش «نمایش‌های ویژه» نیز تعدادی از فیلم‌های مستند تحسین شده جشنواره‌های دیگر روی پرده می‌روند.
از جمله این فیلم‌ها می‌توان به نام او سابینه است (ساندرین بونار برنده جایزه فیپرشی بخش پانزده روز کارگردانان جشنواره کن، سفت مرا بگیر، رهایم کن (کیم لانگینوتو) برنده جایزه بهترین مستند بلند جشنواره بریت‌داکس، مرد روی سیم (جیمز مارش) برنده جایزه بهترین مستند جشنواره ساندنس، رویه معمول عملیات (ارول موریس) برنده جایزه بزرگ جشنواره برلین و فوتبال با حجاب (دیوید اسمن و آیت نجفی) برنده جایزه تدی جشنواره برلین اشاره کرد.
امسال بیش از 125 مستند از کشورهای گوناگون در بخش‌های رقابتی و غیر رقابتی جشنواره هات داکس به نمایش درمی‌آیند. این جشنواره از 17 تا 27 آوریل در تورنتو برگزار خواهد شد.

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.