جشنواره کن امشب افتتاح می شود

پنجاه و نهمین دوره جشنواره بین المللی فیلم کن امشب با نمایش فیلم کد داوینچی ساخته ران هاوارد گشایش می یابد.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» در آخرین تحولات مربوط به این رویداد روز گذشته اعلام شد که برگزار کنندگان جشنواره روز بیست و هفتم می با اهدای جایزه ای از آنوک آیمه بازیگر پر افتخار فرانسوی تقدیر می کنند. (ادامه...)
امروز ونسان کسل بازیگر فرانسوی که اجرای مراسم افتتاحیه کن را بر عهده دارد، با خوش‌آمدگویی به وونگ کاروای رئیس و سایر اعضای هیات داوری رسمی آغاز خواهد کرد.
در مسابقه بین المللی کن 2006 به جز نام‌هایی مانند پدرو آلمودوار با بازگشت، سوفیا کاپولا با ماری آنتوان، آلخاندرو گونزالس ایناریتو با بابل، کن لوچ با بادی که بارلی را لرزاند، ریچارد لینک‌لیتر با کشور فست فود، نانی مورتی با IL CAIMANO، آکی کوریسماکی با نورهای غروب، سایر فیلمسازان حاضر در این بخش کارگردانان مشهور و تحسین شده بین‌المللی نیستند.
در بخش مسابقه رسمی نوزده فیلم با یکدیگر رقابت می‌کنند و نام‌های جدیدی مانند آندرآ آرنولد (برنده اسکار 2005 برای بهترین فیلم کوتاه)، لوکاس بلوا، پدرو کاستا، برونو دومون، نیکول گارسیا، ژاویر جیانولی و... دیده می‌شود.
در بخش نوعی نگاه کن امسال 24 فیلم پذیرفته شده‌اند. در میان فیلمسازان این بخش نام‌های آشنایی مانند مارکو بلوچیو، جمشید عثمانف و البته ریچارد لینک‌لیتر که در این بخش هم فیلم دیگری دارد، به چشم می‌خورد.
در مسابقه فیلم‌های کوتاه ده اثر پذیرفته شده‌اند که طبق قواعد جشنواره کن، کوتاه‌تر از پانزده دقیقه هستند و در بخش سینه فونداسیون که به فیلم‌های کوتاه و نیمه بلند دانشجویی اختصاص دارد، هفده فیلم به نمایش درمی‌آید.
امسال سینمای ایران نه تنها در بخش رسمی، بلکه در دو بخش جنبی پانزده روز کارگردانان و هفته منتقدان هم نماینده ای ندارد.

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.
آخرین خبرها